Ana sayfa Animeler Sakurasou no Pet na Kanojo Anime Tanıtımı

Sakurasou no Pet na Kanojo Anime Tanıtımı

PAYLAŞ

İngilizce adı ile The Pet Girl of Sakurasou. Sakurasou’nun Evcil Kızı gibi bir çeviri yapabiliriz sanırım. Light Novel’den uyarlanmış, biraz dram biraz komedi biraz ecchi kısacası sizi hem güldüren hem de yeri geldiğinde üzen bir animedir. Başlarda düz komedi ve ecchi animesi gibi görünse de konusunu anlayınca sizi kendine bağlayacağını düşünüyorum. Tanıtımımıza geçelim.

Sakurasou no Pet na Kanojo

Sorata yurtta kedi beslediği için kaldığı yurttan kovulmuştur. Kedileri çok sevdiği ve başıboş bırakamadığı için de kedileri bırakmaz ve atılmasına da karşı çıkmaz. Hatta bunun için Sakurasou yurduna bile yerleşir. Sakurasou okul tarafından belirlenmiş sorunlu, tembel, huysuz tipler için açılmış okulun kendi küçük yurdudur. Sorata ise normal bir genç olduğundan burada hayatını sürdürmek onun için zordur. Kedilere birer sahip bulup yurttan ayrılmaya karar verir, ta ki Shiina Mashiro adlı kız yurda katılana kadar. Sorata, Mashiro’nun bakımından sorumlu tutulur ama bu düşündüğünden daha zordur. Günleri Mashiro’ya bakmaktan dolayı dolu dolu geçen Sorata artık Sakurasou’yu da evi gibi görmeye başlar.

361041

Böyle anlatınca anime gözünüzde biraz basit kalmış olabilir ama gerçek hayattan bir çok kesit barındırması benim için büyük bir etken olmuştu açıkçası izlemeye devam etmem açısından. Karakterlerin kendilerine bir amaç bulması, o amaç uğruna daha yetenekli olduğu şeyden vazgeçişi, doğuştan yetenekli ve çalışarak başarılı olan, olmaya çalışan arasındaki ezici fark, onların birbirine ve kendilerine bakışı gibi gibi.

Yorumlar