Ana sayfa Dizi / Film Salem Tanıtım

Salem Tanıtım

PAYLAŞ

 

IMDB Puanı: 7.0 Tür: Dram – Gerilim – Fantastik- Korku-Romantik

Fantazya’nın kalbinde bir dizi;

SALEM!

Büyülü alemin, yeni bir boyutu…

Tarih boyunca Salem ismini bir çok şekilde duymuşuzdur, Salem ilk “Cadı” teriminin çıktığı ve “Cadı” idamları’nın başladığı bir kasabadır.

Milyonlarca izleyicisi olan “Salem” dizisini tanıyalım;

”WGN America’nın ilk orijinal dizisi olacak olan Salem, tarihte Salem Cadı Mahkemeleri olarak bilinen hikâyesiyle bizleri 17. yüzyıla konuk ediyor. Bu mahkemeler, cadılık ile suçlanan kişiler için sulh yargıçları tarafından yönetilen yerel mahkemelerdir ve cadılığın cezası ölümdür. Dizi ise kendisini bir anda bu olayların ortasında bulan Marry Sibley’in hayatına odaklanıyor.”

Screenshot_1

Köy halkı, katı birer Püriten olan din adamlarının etkisi altındadır. John Alden ve Mary Sibley köyün tüm baskılarına rağmen yasak aşk yaşar; ancak Kızılderililer ve Fransızla başlayan başlayan savaşla birlikte John savaşa katılmak zorunda kalır ve Mary’i ardında bırakır. George Sibley kasabanın ve mahkemenin önde gelen isimlerinden biridir, ve gözü Mary’dedir. John’ın savaşa katılmasından sonra Mary istemeyerekte olsa onunla evlenmek zorunda kalır. Fakat birşey gözden kaçmıştır, Mary John’dan hamiledir. George ve Mary evlendikten sonra bebeği’nin açığa çıkmaması için arkadaşı Tituba ya başvurur. Tituba ise bir cadıdır, ve Mary’nin çocuğu karşılığında Mary’i cadı yapar. Ardından George’ye bir büyü yaparak onu bir yatalak yapar ve bu ona Salem’in yönetimini verir. Zamanla da Salem cadıları tarafından kraliçe seçilen Mary Salem’in en güçlü cadısı olur. Fakat cadıların kasabayı yönetmekten daha büyük bir planı vardır, “Büyük Ayin!” peki bu ayini yapılabilecekler midir?

salem

 

2 Sezonu geride bırakan dizi, 3.sezon için onay aldı. 11 Temmuz 2015 tarihinde 13 bölümlük 3. sezon için yenilenen dizinin çekimlerine 21 Ocak 2016 tarihinde başlandı. 3. sezon başlama tarihi ise 2016 yılının “Cadılar Bayramı” haftası olarak açıklandı. Cadılar Bayramı her sene 31 Ekim’de kutlanmaktadır. Bu durumda yayın günü Pazar olan dizi 30 Ekim’de 3. sezon yayımına başlayacaktır.

Fragman:

Yorumlar