Ana sayfa Animeler Sevilen Bir Netflix Animasyonu: Klaus(Spoiler İçerebilir)

Sevilen Bir Netflix Animasyonu: Klaus(Spoiler İçerebilir)

PAYLAŞ

Noel gecesi hediyeler bizlere nereden geliyor? Noel Baba kendi işine nerede, ne zaman, neden ve nasıl başladı? Soğuk havalarda içinizi ısıtıcak bu hikayeye adım atmaya hazır mısınız? Birçok animasyonda kendi imzası olan Sergio Pablos tarafından oluşturulan bu seri, Netflix’in ilk orijinal animasyon filmi oldu.

Klaus’un merkezinde bulunan Kraliyet Posta Akademisi’nin kötü ve beceriksiz öğrencileri arasında olan Jasper karakterini babası Smeerensburg’da bir posta servisi kurmakla görevlendiriyor. Kimsenin uzun süre kalamadığı en kuzeydeki bu kasvetli adada Jasper, bir yıl içinde çalışan bir posta servisi kurmalı ve 6000 posta göndermelidir. Eğer başaramazsa, hayatının sonuna dek öz ailesinin servetinden tamamen yoksun kalacaktır.

Soğuk, ıssız ve kasvetli bir ada olan Smeerensburg’daki en önemli sorun, birbirlerine ölesiye düşman olan Ellingboe ve Krum kabileleridir. Bu düşmanlık zaman içerisinde tüm adanın kasvetli bir ortama sahip olmasına neden olmuştur. Jasper zaman içerisinde amacının değiştiğini hissediyor ve uzun bir süre önce kasabanın kaybettiği şeyleri, mutluluğu, sıcaklığı geri kazanmak için çaba sarf ediyor ve her iyi iş başka bir iyiliği doğuruyor.

Seslendirmeler: Joan Cusack (Bayan Krum), Rashida Jones (Alva), Jk Simmons ( Klaus ), Jason Schwartzman (Jesper), Will Sasso (Bay Ellingboe) Norm MacDonald (Mogens) 

Yorumlar