Ana sayfa Oyunlar Diğer Oyunlar Middle-earth: Shadow of War Nasıl Bir Oyun Olacak?

Middle-earth: Shadow of War Nasıl Bir Oyun Olacak?

PAYLAŞ

Gamescom 2017'de yayımlanan, biri trailer biri oynanış olmak üzere, 2 videosu ile Shadow of War bekleyenlerini daha da heyecanlandırıyor. 

Monolith Productions'ın geliştirip Warner Bros. Interactive Entertainment tarafından dağıtımı yapılacak olan Shadow of War'un çıkacağı platformlar belli; PlayStation 4, Xbox One, Android, Microsoft Windows ve iOS. 

Gamescom 2017'de yayımlanan fragmanı Balrog, dişi olarak karşılaştığımız Shelob gibi oyun süresince göreceğimiz canavarları içeriyor. Bazılarına hükmetme hakkımız da bulunuyor. Buradan izleyebilirsiniz; 

Ayrıca bir de oyuna dair 25 dakikalık oynanış videosu var. İyisi mi siz önce videoyu izleyin, sonrasında da incelemeye devam edeyim; 

Shadow of War oyuncuları sabırsızlandıran yeniliklere sahip, az önce izlediğiniz oynanış videosunda da bu yeniliklerden birkaçını gördük. 

Ne tür yeniliklerden bahsediyoruz? 

Fragmanda görmüş olduğunuz gibi baş karakterimiz Talion bir ork ordusu yönetiyor. Bu gerçekten oyuncuyu kendine çeken bir özellik. Bu orduyu da kullanarak bir kaleyi ele geçirebiliyor, kuşatma imkanına sahip oluyorsunuz. 

Burada güzel bir haber vereyim, kuşatma sırasında eğer karakterimiz ölürse ordular bu kayıptan önceki savaşa göre şekil alıyor ve savunmalar buna bakarak değişiyor. Yani replay yapmayacağız. 

Oyunun beklenmeyen bir gelişmesiyse internete bağlı olacağı. Bu internet üzerinden yapacağımız en büyük aktivite ise birbirimizle savaşmak olacak. Bu da şu şekilde gerçekleşiyor; oyuncular kuşattıkları kaleleri sahiplenme, istedikleri gibi şekillendirme ve emirlerindeki orkları görevlendirme yapabilecekler. İnternet üzerinden de kalelerini diğer oyuncuların görmesini sağlayabilecekler ve birbirlerinin kalelerine saldırıp kalelerini savunma hakkı elde edecekler. 

Bu çoklu oyuncu modunun ismi ise "Social Conquest" olarak belirlendi. Kaybeden oyuncunun ne elde edeceği belirtilmedi ancak kazanan oyuncu "Loot Chest" ödülünü kazanıyor. 

Gözünüzden kaçmaması gereken bir başka olay da artık düşmanlarımızı o kadar kolay deşemeyeceğimiz. Çünkü artık combat sistemi daha zorlu, dolayısıyla da bu bizi birebir dövüşlerde sıkıntıya sokacak. Ancak şahsi fikrim bunun daha eğlenceli olacağı yönünde. 

Değişmeyen şeyler de var, Nemesis sistemi gibi. 

Ufak bir ayrıntı olarak da iletmem gerekirse Shadow Of War'da NPC zekası geliştiriliyor, bu da hikayeyi destekler bir nitelik taşıyor. 

Peki ya hikaye? 

Oyunun hikayesi Sauron'un dönüşü ve baş karakterimiz Talion'un ona karşı kendi güç yüzüğünü dövmesi ile oluşuyor. Gelin hikayeyi Türkçe altyazılı olarak buradan izleyin; 

Hikayenin en beğendim kısmı Bright Lord – Dark Lord kavramları olmuş. Şimdiye dek yayımlanan videolar ve verilen bilgilerden de olabildiğince bahsettim ve bunlara bakarak oyunun harika bir deneyim sunacağına eminim. Okuduğunuz için teşekkürler! 

 

 

Yorumlar