Ana sayfa Oyunlar Diğer Oyunlar Shadow of the Tomb Raider Ön Siparişe Açıldı!

Shadow of the Tomb Raider Ön Siparişe Açıldı!

PAYLAŞ

2013 Yılında Tabiri Caizse Yeniden Doğan Tomb Raider Serisinin Yeni Oyunu Erken Siparişe Açıldı!

Serinin onuncu oyunu olmasına rağmen Square Enix, radikal bir karar alarak neredeyse her açıdan yepyeni bir Lara Croft ile karşımıza çıkarak herkesin takdirini kazanmıştı. İlk oyunda Lara Craft’un Tomb Raider oluşuna tanık olmuş ardından gelen Rise of the Tomb Raider ile ise karakterimizin kendini bir çok alanda olgunlaştırışına şahit olmuş, ilk defa bir Tomb Raider oyununda açık dünya keyfine varmıştık. Serinin üçüncü oyunu Shadow of the Tomb Raider ise kısıtlı bilgiler neticesinde Maya kültürü çerçevesinde gelişeceğini anlayabildiğimiz, ikinci oyun gibi seriye bir çok yeni şey ekleneceğinin sinyalini veren bir fragman ile duyurulmuştu.

Ön Sipariş İyi De, Fiyatlar?

İçerik detaylarına geçmeden önce kısaca Steam platformundaki paket fiyatlarından bahsedecek olursak;

  • Standart Oyun: 209 Türk Lirası (Avrupa Fiyatı 60 Avro)
  • Digital Deluxe Edition: 236 Türk Lirası (Avrupa Fiyatı 70 Avro)
  • Croft Edition: 300 Türk Lirası (Avrupa Fiyatı 90 Avro)

Steam sağolsun dijital indirmede global pazara göre fiyatlandırmak yerine Türkiye ekonomisine göre revizyonlu fiyatlar sunmuş. Yine de bu indirimli (!) fiyatlar bile tat kaçırmaya yetecek cinsten.

Oyunun bir çok versiyonu bulunsa da bir çoğunun farkı sadece dijital ve oynanışı neredeyse hiç etkilemiyor.

Peki Ya İçerikler?

Oyunun Digital Deluxe versiyonu ana oyun haricinde oyun içerisinde kullanılabilecek ek bir silah, bir kıyafet ve oyun müziklerini içeriyor.

Koleksiyon Sürümü olan Ultimate Edition hariç oyunun fabrikasyon en pahalı paketi olan Croft Edition’da ise ekstradan ek iki silah ve iki kıyafetin yanı sıra, Season Pass içerikleri bulunuyor.

Season Pass ile gelecek içerikler ise kısaca ekstra yan görevler, yedi challange tomb, yedi ek silah, yedi kıyafet ve yedi yetenek olarak duyuruldu. Bu paketin en can alıcı noktası ise bu yedişer içeriğin en az birer tanesi sadece Season Pass alan kişilere verilecek, DLC’leri tek tek alanlar sahip olamayacaklar. Oyunu %100 bitirmek istiyorsanız daha çok para verin demişler kısaca.

Eğer bir aksilik çıkmaz ise Shadow of the Tomb Raider ile 14 Eylül’de buluşacağız.

“O Kadar Para Vereceğime Biraz Daha Verir, En Azından Figürünü De Alırım.”

Elime avucuma bir şey geçmeden sadece sanal içeriklere bir dünya para vereceğime, biraz daha fazla verir en azından göz görünce gönlüm katlanır belki diyorsanız oyunun koleksiyon versiyonu Ultimate Edition 199 dolar’dan satışa sunuluyor. Tabi bu sürüm sınırlı sayıda olduğu için tükenmeden alınması gerekiyor.

Oyunun Ultimate Edition’ında Croft Edition içeriğinin yanında bir Lara Croft figürü, bir şişe açacağı ve bir el feneri bulunuyor.

Square Enix yine bir Tomb Raider ile fazlasıyla iddialı geliyor. Peki sizler bu yeni oyun, ve içerikleri hakkında neler düşünüyorsunuz?

Yorumlar