Ana sayfa Dizi / Film Shadowhunters Tanıtım

Shadowhunters Tanıtım

PAYLAŞ

Aksiyon, Dram, Fantastik

IMDb Puanı: 8.1 / 10

Dünya Fantastik varlıklarla doludur, ve bu varlıkları düzende tutan bir birlik vardır  ”Gölge Avcıları!”

Bu fantastik dünyayı ve Clary Fray’ ı tanımaya varmısınız?

shadowhunters

 

‘’ Clary Fray, Brooklyn’de yaşayan sıradan bir gençtir. Bir gün, “Gölge Avcıları” adındaki, yarı insan-yarı melek olan özel bir ırkın parçası olduğunu keşfeder. Jace Wayland adında kendinden emin ve öldürme içgüdülerine sahip yakışıklı bir gençle tanışır. Birkaç arkadaş, birlikte geçmişten gelen düşmanları bulup yok etmek üzerine büyük bir maceraya çıkarlar. ‘’

Yarı insan, yarı melek olan gölge avcıları dünyayı sıradan insanların gözlerine gözükmeyen iblislerden kurtarır ve aşağı dünyalılar (Vampirler, Kurt adamlar, Periler  ve Büyücüler)arasında düzeni sağlar. Clary Fray 18.doğum gününde bu dünyanın varlığına tanık olur ve bu dünyanın bir parçası olduğunu öğrenir.

Annesi yıllardır bu gerçeği saklamıştır, Ölümcül kupa denilen ve gölge avcıları dünyasında çok önemli bir yere sahip olan nesneyi de hem kocası Valentine’den hem de tüm gölge dünyasından saklamıştır Clary hem Valantine tarafından kaçırılan annesini, hem de ölümcül kupayı bulmak zorundadır.

CmEOepfVEAAukv9

 

2013’te serinin ilk kitabı Ölümcül Oyuncaklar : Kemikler  Şehri adıyla filme çekildi, ama beklenilen başarıyı yakalayamadığı için devam filmi çekilmedi.  Ama serinin hayran kitlesi devasa olduğu için 2014’te serinin dizi yapılması kararı alındı. 2016 Ocak da gösterime girdi.

Dizi ilk bölümlerde kötü başlasa da sonlara doğru baya bir iyileşti, ve dizinin kitabını okuyanlar için bile sürpriz bir finalle bitti. Tam olarak ilk kitabın izlediği rotayı takip etmedi, daha çok serinin tüm kitaplarına mahsus yapılmış gibiydi. Nisan 2016’da 13. Bölümle sezon finali verdi, ikinci sezon için onay aldı, çekimler Ağustos’ta başlayacak.

 

 

Yorumlar