Ana sayfa Animeler Shoujo Önerileri

Shoujo Önerileri

PAYLAŞ

Meraklıları  için en iyi shoujoları belirledik. İyi seyirler dileriz…

Shoujo animelerden hangisini izlemek istediğiniz size kalmış tabii, ama işte listemiz:

 

-Sukitte ii na yo 

–  Aşk, dram, komedi ve yine aşk, aşk, aşk…  İlkokulda yaşadığı bir olay yüzünden güven problemi yaşayan kızımız, Tachibana Mei, okulda hiç konuşmadığı için diğerleri tarafından alay konusu haline gelmiştir. Bir yanlış anlaşılma yüzünden tekme attığı,okulun popüler erkeği Yamato Kurosawa’yı kendisine aşık etmiştir. Başkalarına kolay kolay güvenemeyen kızımız, Yamato’nun yaklaşma çabalarını görmezden gelmeye çalışırken farkında olmadan kendisini yavaş yavaş dış dünyaya açmıştır. Sonrasında büyük bir aşk yaşayan karakterlerimiz, ne tür olaylarla karşılaşacaktır? Animesi izlendikten sonra Mangasını da  okumanızı tavsiye ederim..

sukitte ii na yo

 

Ookami Shoujo to Kuro Oujii 

-Liseye başladığı için heyecanlanan Shinohara Erika, arkadaş edinmek için kendisiyle ilgili sahte aşk hikayeleri anlatır. Arkadaşları kanıt isteyince yoldan geçen rastgele yakışıklı birinin fotoğrafını çeker ve onun sevgilisi olduğunu iddia eder. Ancak fotoğrafını çektiği okulun nazik prensi Sata Kyouya’dır. Kyouya, Erika’nın yalan söylemesi yüzünden Erika’ya her istediğini yaptırma şartı koyar. Erika bunu kabul eder, ancak bilmediği bir şey vardır. Kyouya aslında siyah kalpli sadistin tekidir ve Erika’ ya evcil köpeği gibi davranır.

Şahsi görüşüm ise , ilk başlarda gerçekten dayanamıyordum bu animeye ,ancak sonradan hoşuma gitmeye başladı. Mangasını animesinden daha fazla seveceğinizi düşünüyorum. Yani Mangasını tavsiye ederim.

indir

Kamisama Hajimemashita

-17 yaşındaki Momozono Nanami, tam bir kumarbaz olan babası tarafından terk edilmiştir. Evine haciz gelir ve Nanami kendisini sokakta bulur. Şans eseri karşılaştığı ,bir köpek tarafından kovalanan bölge tanrısı Mikage’yi köpekten kurtarır ve Mikage onda ilginç bir ışık gördüğü için onu varisi yapar. Durumdan hiçbir şey anlamamış olan Nanami, Mikage’nin verdiği haritayı takip etmeye karar verir.Zira kendisinin de kalacak bir yere ihtiyacı vardır. Kendisini bir tapınakta bulur ve tapınak hizmetçisi yokai Tomoe ile karşılaşır .Ancak Mikage onu varisi yapmış olsa da hala yarı insandır ve öğrenmesi gereken çok şey vardır. Tomoe ile yoluna devam eden Nanami, Tomoe’ye karşı özel hisler beslemeye başlar.Tomoe başta inkar etse de o da Nanami’ye derinden bir aşk duyar. Aşkın yanında bolca macera bulunan animemiz iki sezondan oluşuyor.Her zamanki gibi mangayı öneriyorum.

kamisama

 Ao Haru Ride

-Yoshioka Futaba, ortaokuldan beri şirin görünümü yüzünden hemcinslerinin kıskaçlıklarıyla uğraşmak zorunda kalmıştır. Tekrar dışlanmamak için lisede olabildiğince erkeksi ve kaba davranır ve günlük devinimleri sırasında tesadüfen okulda ilk aşkı Tanaka Kou ile karşılaşır. Artık çok değişmiş olan  Kou, Yoshioka’nın ortaokulda aşık olduğu çocuktan oldukça farklıdır.

Kou da Futabaya ortaokulda ondan hoşlandığını söyler ancak hiçbir şeyin eskisi gibi olamayacağını da… Eski aşkıyla karşılaşan ve tekrar kendisi gibi davranmaya başlayan Yoshioka esaslı arkadaşlar edinmiş onların da desteğiyle tekrar Kou’nun aşkının peşine düşmüştür.

Mangasını da özellikle tavsiye ederiz.

 

6456b79e3d316ea0f4a2eb195540b9d1

 

Tonari no Kaibutsu-kun

– Shizuku Mizutani’nin önemsediği tek şey notlarıdır. Hiçbir şeyi umursamaz ve daha çok küçükken bile arkadaşları tarafından “Kuru Buz” olarak çağırılır. Bir gün öğretmeni ondan bir şey rica eder: Okulda birini tartaklayan üst sınıfların hepsini temizce döven problemli öğrenci Yoshida Haru’ya bir belge götürmelidir. Shizuku bunu rüşvet karşılığında yapacağını söyler. Belgeleri götürdüğünde Haru’nun aslında kabadayı değil de tam bir sempati abidesi olduğu görür. Şiddete fazla başvurduğu için yanlış anlaşılan Haru’nun tek istediği şey arkadaş edinmektir. Haru hem arkadaş edinmeye çalışır, hem de Shizuku’nun kabuğundan çıkmasını sağlar. Shizuku ise her ne kadar umursamıyor gibi görünse de aslında ona delice tutulmuştur… Animesi yarım kaldığından  mangası da tavsiyemizdir.

tonari

Ore Monogatari!!

-Gouda Takeo , lise birinci sınıf, oldukça enerjik ve  tahmini olarak 2 metre boyunda ve 120 kilodur. Kızlar arasında oldukça popüler olan en yakın arkadaşı Sunakawa ile huzur dolu günler geçirmektedir. Bir gün metroda tacize uğramakta olan Yamato’yu, tacizciden kurtarır ve kıza aşık olur. Takeo’nun şimdiye kadar sevdiği tüm kızlar Sunakawa’ya aşık olmuştur ve Yamato’yu da öyle sanar. Oysa ki Yamato, Takeo’ya aşık olmuştur. İkilimizi bekleyen bölümleri sakın kaçırmayın. Çoğu shoujonun “Yakışıklı popüler erkek” imajını yıkmış ve bizi harika bir seriyle buluşturmuşlar. “Önemli olan iç güzelliktir.” söyleminin anime versiyonudur ve şahsen en beğendiğim shoujolardan biridir. Tavsiye edilir…tumblr_nmr57ufkca1qa0mm4o4_r2_1280

 

Kaichou wa Maid-Sama

-En güzeli en sona saklamak istedim. Bu anime gerçeklikle bağlantınızın kopmasına sebep olabilir.  Ayuzawa Misaki ,  önceden erkek lisesi olan karma Seika lisesinde okul başkanı olan ilk kız öğrencidir. Önceden erkek lisesi olduğundan dolayı okulda erkekler oldukça fazladır ve kızlar bu erkek popülasyonun fazla olması yüzünden pek de rahat değillerdir. Misaki ise okulu daha iyi bir lise yapmak için çok katı kurallar koyan,erkekler arasında “Şeytan Başkan” olarak tanınan çalışkan bir öğrencidir. Babası tarafından yüklü bir borçla terk edilen ailesine maddi destek olmak için okuldaki sert görünümüne karşın bir Maid-Cafe’de* çalışmaktadır. Bir gün okulun popüler çocuğu Rectus Abdominisine** yandığım Usui Takumi onu o şekilde görür.Okuldan birinin onu o şekilde görmesi durumunda başkanlık otoritesinin zedeleneceğini düşünür. Usui, Misaki’nin beklediği şekilde okula yaymaz ancak her gün kafeye gelip Misaki’ye türlü türlü muziplikler yapar. Misaki iki farklı kimliğini birlikte sürdürebilecek midir?

(En sevdiğim shoujodur. Yine klasik “popüler yakışıklı erkek” kavramı olsa da burada “İradesi güçlü ve sağlam kız” da bulunur. Animesinden sonra mangasına başlamanızı şiddetle tavsiye ederim. Manga direk 33 den başlıyor olabilir sıkıntı etmeyin. mangada animeden daha fazla olay, aksiyon ve aşk var.

*Maid-cafe: Japonyada yaygın olan ve garsonların hizmetçi cosplayleriyle servis yaptığı kafeler

** Rectus Abdominis: Nam-ı diğer karın kası, Baklava *.*

usui-misaki

Yorumlar