Ana sayfa Dizi / Film Silicon Valley’i İzlemeniz için 5+1 Neden

Silicon Valley’i İzlemeniz için 5+1 Neden

PAYLAŞ

Silicon Valley’e Başlamanız İçin 5+1 Neden

Nerd diye tabir edilen kişilikleri bilirsiniz. Lisede okulun serserileri tarafından aşağılanan , yok sayılan çoğu zaman dersler haricinde hiçbir övgü almayan kişilerdir. Peki ya size Nerdlerin mücadelesinin sadece serserilerle değil de yine başka Nerdlerle olduğunu söylesem?
Kara Mizah türündeki Silicon Valley’in konusu kısaca :Richard , Erlich , Dinesh ,Gilfoyle ve Jared isimli beş programcının ” Bulut Sıkıştırma ” teknolojisini kullanarak geliştirdikleri yazılım ile Silikon Vadisi’nin büyük şirketlerine kafa tutmaya çalışmasını anlatan bir dizi. Bunu komediyle harmanlayıp karşımıza mükemmel bir iş çıkarıyor.
8.5 İmdb puanlı bu güzide diziyi izlemeniz için size sunacağım birkaç sebep

1-) Silikon Vadisi Her Zamanki Silikon Vadisi:

Microsoft,Apple,Google,Facebook, Amazon gibi bilişim/internet alemindeki büyük şirketleri düşünün. Dizide hepimizin her gün kullandığı sitelere yapılan göndermeler, karakterlerden bazılarının gerçek hayattaki referansları bile diziyi izlememiz için bir sebep. Örneğin dizinin introsunda Napster’ın balonunun yükselip yükselip daha sonra sönüp yere düşmesi muazzam bir gönderme .

 

2-) Komedi Komedi Komedi:

İddia ediyorum bu dizi şuan yayınlanan ve salt komedi temasını işleyen birçok diziden çok daha komik.İzlerken kaç yerde durdurup gülmemin geçmesini beklediğimi hatırlamıyorum, en güzeli de komedi unsurunu oluşturan karakterlerin her birinin zeki olması . Yani bu dizi ” Aptal Karakterler” konsepti üzerinden komedi yapmaya çalışan bir dizi değil . Özellikle Dinesh ve Gilfoyle ikilisinin birbirleriyle atışmaları , Erlich’in umursamaz ve özgüvenli tavırlarıyla ortalığı karıştırması , Richard’ın doktoruyla girdiği diyaloglar, Gavin Belson’ın güldüren sunumları olarak özetleyebiliriz.

3-) Teknik terimleri fazla bilmenize gerek yok :

Bu dizinin %70’i mizah diğer %30 ise bilişim ile ilgili diyebiliriz. Ancak endişelenmenize gerek yok çünkü diziyi anlamak için Bilgisayar Mühendisi veya Yazılımcı olmanıza gerek yok . Dizi işin teknik kısmını herkesin anlayabileceği düzeye indirgiyor çoğu zaman bize de izleyip vay be demek kalıyor.

silicon-valley-featured

4-) Rekabet, rekabet ve rekabet:

Bu dizi Kaptan Tsubasa’nın başarı hikayesini anlatan tarzdan bir hikayeye sahip değil. Başarıya ulaşmak için yetenek ve zekanın yanında kişiliğinizden fedakarlık yapmanız gerekiyor. Vadide tertemiz bir halde başarıya ulaşılmadığını gözümüze gözümüze sokuyor dizi. İnsanın aklına haliyle Steve Jobs, Bill Gates gibi dahilerin başarı için neler yaptıkları sorusu geliyor.

5-) Dizi’nin 3. Sezonu Yeni Bitti:

Bir diziye için en önemli şeyler konusu, karakter ve bu konuyu nasıl işlediğidir. Fakat halihazırda bitmiş veya yayında olan bir diziye başlamak istiyorsanız bunun yanında dizinin ne kadar ilerlediğidir. Kendimden örnek vermem gerekirse Friends’ e başlarken “10 sezon nasıl bitecek ya!”  dediğimi hatırlar gibiyim. Bu dizinin güzel yanı ortalama 30 dakikalık1bölümlerden oluşması ve şuana kadar sadece 28 bölümünün yayınlanmış olması , daha fazla beklemeyin başlayın.

+1-) İntro:

Google’dan İntel’e neredeyse tüm ünlü şirketlerin bulunduğu intro

Silicon Valley 1. Sezon Fragmanı:

Yorumlar