Ana sayfa Oyunlar Diğer Oyunlar Sıra Dışı Bir Oyun Chronicles of Elyria

Sıra Dışı Bir Oyun Chronicles of Elyria

PAYLAŞ

Soulbound Studios tarafından geliştirilmiş olan Chronicles of Elyria, yakın zamanda çıkış yapacak olan bir MMORPG oyundur. Karakter gelişimi, legal ekonomik ve politik sistemler.

WVsyLCk

Günümünüz online oyun dünyasındaki ölümler genelde ya gerçekten ölümdür, ya da öldükten sonra başka bir spawn noktasında devam etme olayı vardır. Chronicles Of Elyria’da ise durum farklı ve bu onu türdeşlerinden ayırıyor. Oyunun dünyasında oyuncuların oluşturduğu karakterler hava değişiminden etkilenir. Gerçekçilik unsura bu durumda ön plana çıkar. Gerçekçiliğin bir diğer örneği ise oyunda karakteriniz doğma,büyüme,yaşlanma gibi süreçlerden geçer. Başlangıçtan ölüme kadar ilerleyen gerçekçi bir döngüden geçersiniz. Ölen karakterin ruhu da yeni oluşturduğunuz karakterle yaşayacak ve her ilerlettiğiniz karakter bir öncekinden daha güçlü, daha kudretli olacak.  Ayrıca yaşlanma sadece sayılarla değil fiziksel özelliklerle de değişimler gözlemlenebiliyor. Deri kırışıyor, kaslar eriyor, kilo kaybı yaşıyor hatta beliniz bükülüyor. Bu da oynanışa etki eden farklar yaratabiliyor.

CharacterCustomization_body

Oyunun özelliklerinden biri de dinamik bir dünya olması. Etraftaki öğeler ve canlılar yok edilebilecek, bir çok görev diğer insanlardan farklı olacak bazı görevlerde sadece size özel olacak.

Oyunu satın aldığınız vakit bir karakter oluşturma hakkınız olacak ve karakteriniz öldüğü vakit yeniden oynamak isterseniz, yeni bir karakter ruhu satın almanız gerekecek. Söz konusu ölünce para ödeyen siz olduğunuz için birini öldürdüğünüz takdirde bazı etkilere maruz kalacaksınız. Hapse girebilir, ömrünüzün büyük bir bölümünü orada tüketebilirsiniz. Katil diye anılabilir, kellenize ödül verildiğini görebilirsiniz. Bu da oyunun ne kadar riskli,eğlenceli ve heyecanlı olacağını gösteriyor.

market_blacksmith

Cesur Olmalısınız;

Karakteriniz ile bir şeyleri başarmak ve adınızı duyurmak , tabiri yerindeyse diğerleri tarafından kahraman olarak tanıtılmak istiyorsanız eğer , cesur olmalısınız. Ayrıca ne kadar risk alırsanız o kadar prestijiniz yükselebilir veya düşebilir. Buna bağlı olarak da karakterinizin sağlılı ve durumu yükselir veya düşebilir.

Lakin unutmamamız gereken bir şey var. Risk alırken, tehlikelere yelken açarken hikayeniz baştan aşağı değişebilir hatta ölümünüz ile de sonuçlanabilir.

 

SkullCave

Yeteneklerinizin Gelişimi;

Karakterinizi özelleştirme sistemi ile geliştirmeniz mümkün. Lakin bu gelişimi beklemek size zor geliyor ise işinde iyi olan demir ustası olabilirsiniz bu sizin ellerinizde.

Savaş beceresi istemiyorsanız eğer hızlı refleks gerektiren becerileri , bir çeşit beceri egzersizi, oyunu gibi mini alanlarda çalışarak karakterinizi bu becerilerde bir usta haline getirebilirsiniz.

Forge_HammerShot

Oyunun Hikayesi;

Chronicles Of Elyria ilk kez öykü motoruna sahip olan bir MMORPG oyundur.

Daha önce geliştiriciler tarafından hiç görülmemiş olan bu sistem oyuna farklı bir zevk ve konsept katacağı kesin bir gerçek.  Buna ek olarak hayatta kalma oyunlarında çok karşılaştığımız tarzda tükenebilir kaynaklar yer alacak. Gerçek tarihte bile yerel, bölgesel ve ulusal savaşlar dönmüştür. Bu oyunda da aynı çatışmalar ve savaşlar dönecek, tarihin akışı sürekli değişecek. Bu değişmelerde sizin önünüze sürekli yeni fırsatlar çıkartacak.

13118923_808386545958735_4648708826916836252_n

 

Gerçeklik;

Önceki başlıklarda anlattığımız gibi , konu bütünlüğü çok kapsamlı olacak olan bu oyunda her an tehlikeli bölgelerde olabilir ve içinden çıkamayacak durumlara düşebilirsiniz. Elinizde sadece el yapımı bir harita ile bu kapsamlı dünyada yolunuzda ilerleyebileceksiniz.

Karakterinizi yaratır yaratmaz , Elyria dünyasında sizi seven bir aile tarafından karşılanana bir karakter olarak oyuna başlayacaksınız. Oyunda çalışarak evinizi geliştirmeli, arazilerinizi kazanmalı ve zengin bir karakter olarak ön plana çıkmalısınız. Zamanı geldiğinde ise zengin ve asil olarak krallığa girebilmek için çalışacaksınız.

path_selection

 

Yazım burada sona eriyor. Chronicles Of Elyria hakkında daha fazla bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Yorumlar