Ana sayfa Harry Potter Filmler Sıradan Yaşamları ile Dursleyler

Sıradan Yaşamları ile Dursleyler

PAYLAŞ

Dursley Ailesi bir çoğumuzun aklında Harry’e kötü davranmaları ve Dudley’e karşı gösterdikleri inanılmaz ilgiyle hatırlanmaktadır.

Dursley Ailesi - Türkiye Hogwarts | Diagon Yolu

Kısa ve öz bir şekilde Dursley Ailesi

Marge Dursley (Vernon’nun büyük ablası) ve Vernon Dursley 20. yüzyılda doğmuştur. Vernon küçük yaşta “Smeltings Akademisine” katılmıştır.

İlerleyen zamanlarda Vernon Dursley, “Grunings” adında matkap üretmekte olan bir firmada yönetici konumunda çalışmaktadır.

Privet Drive 4 numara’yı satın almış ve sonrasında Petunia Evans ile Londra’da yöneticiliğini yaptığı bir ofis’te tanışmıştır. Daha sonra Petunia ile evlenmiştir. Petunia, Dursley soyadını almıştır. Petunia ile Vernon evlendikten sonra Haziran 1980’de ilk ve tek çocukları olan Dudley Dursley dünyaya gelmiştir.

Vernon ve Petunia her zaman normal olmayı sevmektelerdir. Sıra dışı olduklarını düşündükleri hiçbir şeye itibar etmezler idi. Petunia kız kardeşi hakkında gerçeği bir zaman sonra itiraf ettikten sonra Vernon derin bir şok geçirmiş ancak Petunia’ya karşı ciddi bir şekilde kız kardeşinin bir ucube olduğunu ve Petunia’nın kız kardeşi Lily hakkında ki gerçeği herkesten saklayacaklarını söylemiştir.

Güzellikleri ve Hikayeleri ile Büyüleyen Harry Potter Serisinde Gördüğümüz  10 Mekan - onedio.com

1981 yılında Albus Dumbledore, Dursley’lerin Harry Potter’ın yaşayan tek muggle arkabaları olmalarından ötürü Harry’yi onlara emanet etmiştir.

Petunia Dursley, Harry Potter’ın teyzesi, Vernon Dursley ise amcası olmaktadır. Sonrasında Harry Potter’ın velisi olmuşturlar. Harry’e her zaman kötü davranmış, onu Merdiven Altındaki Dolap’ta yaşamaya zorlamıştırlar. Hatta Harry için para harcamaktan her zaman kaçınmışlar ve onu Dudley’in 2. el kıyafetlerini giymeye zorlamıştırlar.

Vernon herkese (Harry’de dahil) Harry’nin ailesinin bir araba kazasında öldüğünü söylemiştir.

Kitap Hataları: Harry Potter ve Felsefe Taşı – Fantastik Canavarlar

Aile Üyeleri Hakkında

Vernon Dursley:
JK Rowling just confirmed something big about Vernon Dursley

Çocukluğu hakkında çok az şey bilinmektedir. Küçük yaşta Smeltings Akademisine katılmıştır. Vernon, “Grunings” adında matkap üretmekte olan bir firmada yönetici konumunda çalışmaktadır. Kitapta iri ve boyunsuz bir adam olarak tasvir edilmesinin yanı sıra kapkara bir bıyığı olduğu da belirtilmektedir. Marge Dursley adında bir ablası bulunmaktadır.

Petunia Dursley:
Unraveling Petunia Dursley | MuggleNet

Lily Potter’ın (Harry’nin annesi) kız kardeşidir. Oğlu, Dudley’e karşı gösterdiği ilgiyi hiçbir şekilde Harry’e karşı göstermemiştir. Harry’e karşı olan nefretinin en büyük sebebi annesi Lily’e karşı duyduğu kıskançlıktır. Kıskançlığın en büyük sebebi Lily Potter’ın büyü yapabilmesi ve Hogwarts’a kabul edilmesidir. Lily bu şekilde ailesinin gurur kaynağı olmuş ve Petunia tarafından kıskanılmasına yol açmıştır. Keza Petunia kendisi de Hogwarts’a kabul edilmek için müdüre bir mektup yazmış ve yollamıştır. Kitaplarda Petunia ince yüzlü, kemikleri dışarı fırlamış, boynu normalden 2 kat uzun bir şekilde tarif edilmiştir.

Dudley Dursley:

Dudley Dursley, Harry Potter’ın kuzenidir. Genelde tombul ve kısa boylu olarak bilinmektedir. Bir arkadaşı tarafından “Koca D” olarak kendisine lakap takılmıştır. Halası Marge Dursley dahil olmak üzere onu gören bütün Dursley ailesi aşırı ilgi göstermektedir.

What Harry Potter's Dudley Dursley looks like now
Marge Dursley:

Marge Dursley, Vernon’un büyük ablasıdır. Harry bir kan bağı olmamasına rağmen ona hala demektedir. Geniş çeneli bir yapıya sahiptir. Hayattaki tek amacı Bulldog eğitmek ve yetiştirmektir. Aklındaki herhangi bir şeyi anında söylemeyi seven ve fiziksel cezalara inanan birisidir. Tek yeğeni olan Dursley’e inanılmaz derece de bir ilgi göstermektedir.

Marge Dursley (Pam Ferris) is Vernon's sister, who is similarly neckless  and unattractive. Harry has always had to refer to her as 'Aunt,' and takes  solace in t…
Kaynak
  1. Harry Potter Wiki
  2. Harry Potter Kitapları

Sizleri Facebook grubumuza da bekliyoruz!

Umarız yazımızı ve verdiğimiz bilgileri beğenmişsinizdir. Harry Potter evrenine ne kadar hakim olduğunuzu test etmek için de şu linke tıklayabilirsiniz.

Yorumlar