Ana sayfa Animeler Sis’in Yedi Kılıcı

Sis’in Yedi Kılıcı

PAYLAŞ

Sis Köyü’nün Efsanevi Kılıçları

Kirigakure’nin (Sis köyü) efsanevi kılıçları hakkında detaylı bir inceleme yapalım dedik. Sis’in Yedi Kılıcı, ustadan öğrenciye geçmekte veya rakibin eline geçmektedir. Yani kılıçların birden fazla sahibi olabilir.

1-Kabutowari (Miğfer Yarıcı): Bu kılıç (kılıç olarak geçmesi ilginçtir), toplam iki parçadan oluşur. Dev bir çekiç ve dev bir balta. Kör Kılıç olarak da anılır ve bir kılıçtan çok baltaya benzer. Hiç bir savunma bu kılıcı durduramamaktadır. Bu ölümcül silah, demiri bile parçalayabilen Çekici ile önce rakibin savunmasını parçalamak, sonra ise balta ile öldürücü darbeyi indirmek tarzı ile kullanılır. Kullanıcıları Akebino Jinin ve Hozuki Mangetsu’dur.

kabutowari

 

2-Kubikiribōchō (Cellatın Kılıcı): Devasa bir kılıç olan Kubikiribōchō, çizilse,hatta kırılsa bile rakibinin kanındaki demiri kullanarak saniyeler içerisinde yenilenebilir. Yani kısaca kanla yenilenmektedir.Her şeyi kesebilecek kadar güçlü ve keskindir. Kullanıcıları Biwa Jūzō, Momochi Zabuza, Hozuki Suigetsu, Hatake Kakashi ve Hozuki Mangetsu’dur.

kubikiribocho1

 

3-Samehada (Köpekbalığı): Oldukça ilginç olan bu kılıcın oldukça ilginç özellikleri vardır. Öncelikle canlıdır ve çakrayla beslenir. Ve bu kılıç kesmez, rendeler. Genellikle bandajlara sarılı olarak taşınır. Rakibinden gerektiği kadar çakra emerse belirli bir boyuta kadar büyümektedir. Hoshigaki Kisame ,namı-diğer kuyruksuz kuyruklu, bir bijuu seviyesindeki inanılmaz boyuttaki çakrası ile bu kılıcı kolayca evcilleştirmiştir. Sonrasında Hachibi’nin (sekiz-kuruklu) çakrasıyla tanışmış ve Kisame’ye ihanet etmiştir.Kullanıcıları Suikazan Fuguki , Hoshigaki Kisame , Killer Bee ve Hozuki Mangetsu’dur.

samehada

4-Nuibari (Dikiş İğnesi): Şahsen en ürkütücü ve en zalim silah olduğunu düşünmekteyim. Bu kılıca, sapında bulunan bir delikten oldukça ince ve sağlam olan ve görmesi çok zor olan esnek bir tel geçirerek, birden fazla kişiye saplandığında sadece tek hareketle bir ceset demeti oluşturulabilir. Kullanıcıları Kuriarare Kushimaru ve Hozuki Mangetsu’dur.

nuibari

 

5-Kiba (Pençe): Çift olarak kullanılır. Kaminari , yani yıldırım özellikli çakralar için ideal kılıçlardır. Yıldırımın iki kılıç arasındaki dolaşımını ,kullanıcı etrafında dönerek kendi etrafına yayabilir.”Fırtınakılıçları” adını almış bu kılıçların ,gelmiş geçmiş en keskin kılıçlar olduğu iddia edilir. Kullanıcıları Ringo Ameyuri , Kurosuki Raiga ve Hozuki Mangetsu’dur.

kiba1

 

6-Shibuki (Patlayan Kılıç): Bu kılıcın iki tarafı vardır: Parşömen kısmında bulunan patlayıcı kılıçlar, rakiple temasa geçince patlamakta ve rakipleri öldürmektedir. Patlamanın etkisi parşömenin boyutuna göre değişmektedir. Diğer tarafı keskindir ve normal kılıç görevi görmektedir. Küçük patlamalarla kılıcın hızı arttırılabilir .Kullanıcıları Munashi Jinpachi ve Hozuki Mangetsu’dur.

shibuki1

 

7-Hiramekarei (İkizkılıçlar): Tabanına yakın iki kavisli bölümü olan,geniş ve düz bir bıçağı bulunmaktadır. Büyük bir kılıç olan Hiramekarei’nin özelliği şekil değiştirebiliyor olmasıdır. Samehada gibi bandajlara sarılı taşınır. Görünüşte çok ağır olmasına rağmen, lastiklere ağırlığı azaltılıp uzun süre taşınabilmektedir. Kullanıcıları Choujuro ve Hozuki Mangetsu’dur.

hiramekarei1

 

NOT: Hozuki Mangetsu, yukarıdaki bütün kılıçları kullanmış ve hepsinde ustalaşmıştır. Kendisine en uygun olan kılıç Hiramekarei’dir. Ayrıca Hiramekarei’nin en üstün kullanıcısı olduğu bilinmektedir.

Yorumlar