Ana sayfa Star Wars Sithlerin Altın Lordu – Marka Ragnos

Sithlerin Altın Lordu – Marka Ragnos

PAYLAŞ

“Mezarın zincirleri Sith’in Karanlık Lordu’nu tutamaz …”

Marka Ragnos, 5100 BBY’den önce doğmuş ve ilk Sith İmparatorluğu döneminde yaşamıştır. O yıl Lord Simus ile Sith’in Karanlık Lordu ünvanı ve Sith İmparatorluğu’nun kontrolü için düello yapmıştır. Ragnos, diğer Karanlık Lord’la olan savaşta Simus’u yenmiştir. Ragnos yüz yıldan fazla bir süre yaşamış ve gücünü artırarak düşmanlarının tahtına tehdit oluşturmasını engellemiştir.

Büyük Hiperuzay Savaşı’ndan kısa bir süre önce ölümünden sonra, iki güçlü Sith Lordu, Naga Sadow ve Ludo Kressh, tahtına oturmak için birbirleriyle savaşırken; Ragnos’un ruhu göründü ve yalnızca en değerli adamın kendisinin görevini alması gerektiğini ilan etti.

Ludo Kressh ve Naga Sadow düello atarken bölen Marka Ragnos.

Ragnos, ölümünden sonra Korriban’daki Karanlık Lordlar Vadisi’ndeki mezarının sınırları içinde sıkışıp kalmış bir Güç hayaleti gibi yaşıyordu. Ölümünden bin yıl sonra Exar Kun, Ragnos’u mezardan tılsımlar kullanarak çağırdı; Exar Kun’ı yeni Karanlık Lord ve Ulic Qel-Droma’yı Kun’un çırak olarak taçlandırdı; kayıp İmparatorluğu binlerce kez diriltmek için bir girişimlerde bulundu.

Yeni Cumhuriyet döneminde Sith İmparatorluğu’ndan binlerce yıl sonra Dark Jedi Tavion Axmis, Güç’ü birçok kişiden şifre almak için Ragnos’un Asası olarak bilinen eski bir Sith eserini kullanarak Marka Ragnos’u ölümden geri döndürme girişiminde bulundu. Güç Nexuslarının hepsi galakside yayılacak ve Ragnos’un takipçilerini güçlendirecekti. Tavion’un Ragnos’u yeniden canlandırma amacı neredeyse tamamlanacakken, Jedi Ustası Jaden Korr tarafından engellendi ve Ragnos mezarına geri koyuldu.

KİŞİLİĞİ

Marka Ragnos, bilge, güçlü, saygı gören, korkulan ve itaat edilen bir Lord’du. Sith’in Karanlık Lordu koltuğuna laik olmak için Ragnos, Sith düşmanlarına karşı acımasız yaptırımlar yürüttü ve Sith için Altın Çağ’ın başlangıcını oluşturdu. Ölümünden sonra, Naga Sadow ve Ludo Kressh kimin başa geçeceğine karar vermek için savaştılar ve Ragnos’un Güç hayaleti yalnızca en değerlinin olabileceğini ilan etti.

YETENEKLERİ

Marka Ragnos’un Asası

Marka Ragnos, hem fiziksel olarak hem de Güç kullanımında güçlü idi. Sith ve Jedi tarihindeki en güçlü Sith ve Güç kullanıcıları arasında sayılıyordu, Sith İmparatorluğu’na Altın Çağı’nı yaşattı. Sith düşmanlarına karşı yapılan yaptırımları acımasız hâle getirmişti. Ragnos, Güç hakkında öyle bir bilgiye sahipti ki; cenaze töreni boyunca bile Naga Sadow ve Ludo Kressh’e ruh hali olarak görünebildi ve sonunda düello yaptırarak Sith İmparatorluğu’nun gelecekteki kaderini belirleyebildi. Ayrıca ölümünden 5000 yıl sonra bile vücudunun özünü nasıl canlı tutacağını biliyordu ve Sith büyüsünü kullanmada oldukça yetenekliydi. Ragnos’un Güç ile bağlantısı Jaden Korr’a karşı savaşmak için Tavion Axmis’e sahip olacak kadar güçlü idi.

Ragnos, Sith Lordlarının ve Jedi Şövalyelerinin ortak silahı olan kılıcı kullanmazdı; bunun yerine, ilkel Sith ırkının bir silahı olan Sith simyası ile güçlendirilmiş metal bir bıçaktan oluşan bir Sith kılıcını kullanırdı. Onu asasının içine saklayabilirdi. Özelleştirilmiş Sith kılıcıyla olan becerileri, Korr’ın kendisine karşı yaptığı saldırıları ustaca saptırdı. Kendi mezarının içindeki Jaden Korr ile yaptığı düelloda dikkat çekiyordu ve aynı zamanda Sith büyüsünün gücünü açığa çıkardı. Ragnos’un ayrıca bir çift yaka elbisesi vardı, bu da yeteneklerini bir yakın dövüş silahı ya da bir ışık küresi ile arttırdı.
Lord Lokar’a göre, karanlık tarafı öyle bir kullanabilirdi ki kendisini savaşta neredeyse yaralanmaz hale getirebilirdi.

Yorumlar