Ana sayfa Harry Potter Slug Kulübü ve Gizemli Üyeleri

Slug Kulübü ve Gizemli Üyeleri

PAYLAŞ

Slug Kulübü Horace Slughorn tarafından kurulan ve resmi olmayan bir kulüptür. Bu kulübe alınan üyeler genelde güçlü ailelere mensup olanlar ya da gelecekte iyi yerlerde olacağına ve ses getireceğine inandığı kişilerden oluşmaktaydı. Slughorn mor kurdeleyle süslü küçük davetiyeleri kulübe katılmasını istediği kişilere gönderirdi. Karargahı Profesör Slughorn’un ofisidir. İlk toplantı trende gerçekleşmiştir.

Kulüp üyeleri arasında şanslı olan birkaçı kulübün, dönemin ünlü insanlarıyla tanışmak, sadece özel davet ile gidilebilen partiler ve özenle hazırlanmış çok özel akşam yemekleri gibi faydalarından yararlanma fırsatı bulmuştur. Tabii bu kulüpte her zaman iyi şeyler olduğu söylenemez. Çünkü Slughorn bir kulüp toplantısının ardından Tom Riddle’a Voldemort olmasını sağlayacak Hortkuluklar hakkında yeterli bilgiyi sağlamıştır.

En bilinen üyeleri hakkında bazı şeyler

Avery: Kendisi bir Ölüm Yiyendir.
Gwenog Jones: Holyhead Harpies Kaptanı (1996-1997)
Lestrange: Kendisi ilk Ölüm Yiyenlerdendir.
Lily Potter: Seri de yakından tanıdığımız Harry Potter’ın annesi ve kulübe girmesini sağlayan iksirler hakkında oldukça yetenekli birisi.
Lucius Malfoy: Zengin ve güçlü Malfoy ailesinin üyelerinden bir tanesi ve Ölüm Yiyen. Daha öncesinde Sihir Bakanlığı’nda üst düzey bir yetkili olmuş ve Hogwarts Yönetim Kurulu Üyeliği de yapmıştır.
Regulus Black: Hogwarts’da eğitim aldığı süreçte Slytherin arayıcısı olmuş daha sonrasında bir Ölüm Yiyen olmuştur. Salazar Slytherin’in Madalyonu’nu yok etme girişimi sırasında öldürüldü.
Severus Snape: İksirlerde ve yeni büyüler yapma konusunda çok iyi bir öğrenci idi. Kendisi bir Ölüm Yiyen olmuş fakat sonrasında hatasından dönmüştür. Voldemort tarafından öldürülmüştür.
Tom Marvolo Riddle: Kendisi Lord Voldemort’un ta kendisidir. Yetenekli ve akıllı olması sayesinde kulübe katılmıştır.
Sybill Trelawney: Hogwarts’da kehanet dersi profesörlüğü yapmıştır.

Slughorn’un İksir Profesörü olarak ikinci dönemindeki kulüp üyeleri

Harry Potter Film on Twitter: "What is the exclusive club that Professor Slughorn has invited Harry and Hermione to join? #HarryPotter http://t.co/XznTAGWfax"

Cormac McLaggen: Kendisi daha çok Hermione’ye yakınlaşmasından hatırlıyoruz.
Ginny Weasley: Weasley ailesinde uzun yıllar sonra doğan ilk kız ve Harry Potter’ın evlendiği kişi.
Harry Potter: Serinin büyük ölçüde kahramanı ve “Seçilmiş Kişi”.
Hermione Granger: Akademik olarak yılın en iyi öğrencisi ve altın üçlümüzün kalbi.
Neville Longbottom: Annesi ve babası ölüm yiyenler tarafından öldürülen, seçilmiş kişi olabilme ihtimali olan kişi.

Kulübün bilinen diğer üyeleri

 • Ciceron Harkiss
 • Ambrosius Blame
 • Barnabas Cuffe
 • Damocles Belby
 • Tiberius McLaggen
 • Eldred Worple
 • Melinda Bobbin
 • Blasie Zabini
 • Marcus Belby

Sizleri Facebook grubumuza da bekliyoruz!

Umarız yazımızı ve verdiğimiz bilgileri beğenmişsinizdir. Harry Potter evrenine ne kadar hakim olduğunuzu test etmek için de şu linke tıklayabilirsiniz.

Yorumlar