Ana sayfa Harry Potter Slug Kulübü’nün Harika Olmasını Sağlayan 5 Neden!

Slug Kulübü’nün Harika Olmasını Sağlayan 5 Neden!

PAYLAŞ

Slug Kulübü Hogwarts’ın tatlı ama uyanık iksir profesörü Horace Slughorn tarafından kurulmuş okul tarihinin en ilginç kulüplerinden biri. Resmi olarak var olmasa da çok güzel bir amacı var; iyi ailelerden gelmiş ya da başarılı öğrencilerin bir araya gelip ileride Slughorn’a yarar sağlaması. Böyle anlatınca kötü dursa da iyi tarafları da var tabii ki. İşte Slug Kulübü’nün harika olmasını sağlayan beş neden;

5) Çokça Eğlence ve Entrikanın Bulunduğu Partiler!

     Okulunuz Hogwarts da olsa oranın bir okul olduğu gerçeğini değiştirmiyor ve bazen sıkıcılaşabiliyor. İşte tam o anlarda Horace Slughorn sizin için bir parti düzenliyor!

Kulübe katılış şartı dolayısıyla partilerde en yakın arkadaşlarınızı görebildiğiniz gibi en büyük rakiplerinizi de görebiliyorsunuz ve Slughorn’un yapacağı hiçbir büyü veya iksir içeriye entrikanın girmesini engelleyemiyor.

4) İleride İşinize Yarayacak Arkadaşlar Edinebilirsiniz!

     Slughorn, kulübü kendi için kurmuş olsa da siz niye yararlanamayasınız ki? Sonuçta okulun en başarılı ve köklü ailelerinden gelen öğrencileriyle bir aradasınız. Arayı birazcık iyi tutarsanız siz de onları kendiniz için kullanabilirsiniz. Mesela Gwenog Jones size Profesör Slughorn’un yanına bir Holyhead Harpies maçı bileti ayarlayabilir!

3) Yeni Aşklar Meydana Gelebilir!

Hogwarts’ta olabilecek en iyi sosyal ortamlardan birindeyseniz yeni arkadaşlar edinmediniz kaçınılmazdır. Bundan daha kaçınılmaz olanı ise okulun en güzel kızlarının ve en yakışıklı erkeklerinin bulunduğu bir mekanda aşık olmanızdır. İddia ediyorum bunun için tek parti yeterli!

2) Bir Profesörle Samimiyet Kurabilirsiniz!

     Horace Slughorn altmış yıllık bir tarihe sahip bu kulüp sayesinde oldukça iyi bağlantılara sahip. Eğer bu kulübe üyeyseniz şüphesiz Slughorn bu bağlantıları kullanmanıza izin verecektir. Ayrıca sizi sevdiyse niye notlarınıza yardım etmesin ki? Bugün o size, yarın siz ona. Kulübün kuruluş amacı bu!

1) Nasıl Hortkuluk Yapılır Öğrenebilirsiniz!

     Bu kulübün en önemli tarafı herhalde Lord Voldemort’un bu kadar korkusuz olmasını sağlayan şeyi burada öğrenmiş olmasıdır; hortkuluk nedir? Lord Voldemort, Profesör Slughorn’dan aldığı bilgiyle kendisini ölümsüz yapacak yedi hortkuluk yapıyor. İleride profesör bununla ilgili çok vicdan azabı çekmiş olsa da gerçek değiştirilemiyor işte.

Lord Voldemort’un pek çok destekçisini de kulüpten topladığını düşünürsek aslında bir bakıma Slug Kulübü her şeyin başladığı yer!

Yorumlar