Ana sayfa Oyunlar Diğer Oyunlar Türk Yapımı Oyun “Soldiers Of The Universe” Yayınlandı!

Türk Yapımı Oyun “Soldiers Of The Universe” Yayınlandı!

PAYLAŞ

Türk oyun yapım şirketlerinden Rocwise Entertainment tarafından geliştirilen “Hikaye tabanlı First Person Shooter” yani FPS oyunu olarak geliştirilen Soldiers of the Universe Steam pazarı üzerinde yayınlandı!

GameX 2017 fuarında gösterilen ve şu anda Steam pazarında global olarak satışa sunulan oyun, uzun sürelik bir bekleyişin ardından oyunculardan gelen gerek iyi, gerek kötü yorumlar olsun fuarda ve Steam üzerinde büyük övgü topladı.

Türkiye’de ve çeşitli bölgelerde yaşanmış terör olaylarını anlatan oyun FPS oynanış stili ile harmanlanmış olarak GameX 2017 katılımcılarına ve Steam hesabı olan oyunculara sunuldu.

Yüzde 100 Türk şirketi olan Rocwise Entertainment‘ın yazıp, yapımcılığını ve diğer sorumluluklarını üstlendiği bu oyunda bir Call of Duty ve Battlefield havası sezmek mümkün. Unreal Engine 4 ile dizayn edilen oyun, gerçekliğe yakınlığı (Dudak hareketleri vb.) ile yapımcıların mükemmel bir iş çıkarttığını kanıtladı.

GameX 2017 fuarına katılanlara özel %50 indirim ile 10 Türk Lirasından satılan oyun Steam üzerinde global olarak satış fiyatı 9.99$, Türkiye’ye satış fiyatı ise 20 Türk Lirası olarak belirlendi. Çıkış haftasına özel global satış fiyatı 7.49$ olurken Türkiye’ye satış fiyatı ise %25 indirimle 15 Türk Lirasından satışa sunuldu.

Türkiye çapında böylesine güzel oyunu geliştirip, yazıp, çizip, tasarlayıp, modelleyip biz Türk oyuncular için durmadan çalışan ve bu çalışmanın meyvesini sağlam veren Rocwise Entertainment‘a Fantazya ekibi olarak teşekkürlerimizi ve minnetlerimizi sunuyoruz. Oyunu ilk defa duyan arkadaşlarımız için Rocwise Entertainment‘in anlattığı Soldiers of the Universe hikayesini sizlerle paylaşıyor, iyi günler diliyoruz…

 SOTU’da hikayemiz, ana karakter Hakan’ın babasının şehit olduğu haberini alması üzerine yurtdışındaki görevini bırakarak Türkiye’ye dönüş yapmasıyla başlıyor. Hakan, babasının da üyesi olduğu Akıncı Beyleri’nden babasının neden şehit olduğunu öğrendikten sonra yanındaki üç kahraman Türk askeri ile birlikte Cizre, Nusaybin ve İstanbul’da operasyonlar düzenleyip, Cerablus ve El Bab operasyonlarında görev alıyor.” –Rocwise Entertainment
Yorumlar