Ana sayfa Diğer Fantazya Avatar Son Hava Bükücü Evreni Hakkında Daha Önce Duymadığınız 7 Bilgi

Son Hava Bükücü Evreni Hakkında Daha Önce Duymadığınız 7 Bilgi

PAYLAŞ

Genel bilgilerin aksine, duymamış olabileceğiniz değişik bilgileri sizlere aktaracağım. Avatar Korra Efsanesi serisi hakkında herhangi bir bildiri içermeyecektir. Bu konunun benzerlerini de gelecek zamanlar içerisinde atmayı düşünüyorum.

Bir Araya Getirmiş Olduğum Bilgiler:

 1. Gizemli Avatar’ın İsmi Belli Oldu!

İlk bilgiyi ve açılışı güzel bir haberle yapalım. Kyoshi kitaplarından alınan bilgilere göre, lav bükücü Avatar’ın ismi Szeto’dur. Geçen aylarda bu bilgi açıklandı ve evrenin sevenlerine harika bir haber verilmiş oldu.

 1. Avatar Kuruk Başarılı Bir Avcı ve Pai-Sho Oyuncusuydu.

Çoğu insan tarafından sevilmeyen Kuruk gündelik hayatında başarılı bir insandı. Pai-Sho oyununda rakiplerini kolayca yener ve ava gittiğinde de eli boş dönmezdi. Avatar olmanın işe yaramadığı bir dönem için harika beceriler geliştirmiş.

 1. Sozin Kuyruklu Yıldızı’ndan Güç Alan İnsanlar Uzun Yaşıyorlar!

Doğru duydunuz! Sozin Kuyruklu Yıldızı’nın gücünden faydalanan ateş bükücü insanlar, ortalamanın üstünde bir hayat süresine sahip oluyorlar. Bu bilginin altında, ömürlerini uzatmış olanların listesini göreceğiz.

● Avatar Aang
● Azula
● Iroh
● Jeong Jeong
● Ozai
● Sozin
● Zuko

 1. Bir Kişi Hariç Tüm Beyaz Lotus Üyeleri Avatar Takımı’nı Eğitmiştir.
Piandao.love: Fan Art

Bahsedilen kişi Avatar Aang’in yakın arkadaşlarından birisi olan Bumi’dir. Omashu Kralı olarak da anılan toprak bükücü, herhangi bir Avatar Takımı üyesine eğitim vermemiştir. Aşağıda hangi karakterin, hangi Avatar Takımı üyesine eğitim verdiğini görebilirsiniz.

Iroh → Zuko
Jeong Jeong → Aang
Pakku → Katara
Piandao → Sokka

 1. Nyla, Babası Tarafından June’ya Hediye Olarak Verildi.

June’un babası ünlü bir ödül avcısıydı. Nyla isimli shirshu türü hayvanı satın almış ve kızına vermiştir. O dönemlerden beri ikisi de en iyi arkadaş olarak kalmıştır. Kendisi de Nyla ile birlikte babası gibi ödül avcılığı yapmaktadır.

 1. Ay ve Okyanus Ruhları Neden Dünyaya Geldi?

Ay ve Okyanus’u simgeleyen bu iki tanrı, insanlığa fayda sağlamak umuduyla kendilerini dünyaya bağladılar. Kuzey Su Kabilesi’nin içinde bulunan bir oyuğa yerleştiler ve kendilerine bağlanan su bükücü insanlara, refah sağladılar. Kısa zaman içerisinde tüm su bükücü kişilerin dualarını duyan tanrılar oldular.

 1. Ejderhaların Sonu Geldi mi?

Ateş bükmenin orijinal uygulayıcıları olan ejderhalar tüm insanlar tarafından saygı duyulan ve korkulan yaratıklar olmuşlardır. Bu efsanevi canavarlardan dünya üzerinde çok vardı ama Sozin’in ejderha avı,‘ geleneğini başlatmasından sonra neredeyse tükenme durumuna geldiler. Yaşadığı bilinen tek ejderha, Zuko’nun himayesinde olan Druk isimli kırmızı ejderhadır.

 • Beyaz Ejderha
 • Yeşil Ejderha
 • Sozin’in Ejderhası
 • Fang
 • Ran
 • Shaw
 • Druk

Yorumlar