Ana sayfa Dizi / Film Stan Lee Film Oluyor!

Stan Lee Film Oluyor!

PAYLAŞ

Çizgi romanlarla arası iyi olan kişilerin Stan Lee’yi bilmemesi zaten imkansız, bilmeyenler için de biz söyleyelim; kendisi Örümcek Adam, Fantastik Dörtlü, X-Men, Daredevil, Hulk ve Iron Man’in yaratıcılarındandır. Çizgi roman okumayan kimseler bile illa ki bu karakterlerin filmleriniz izlemiş, hiç yoksa duymuştur. Bu karakterlerin yer aldıkları filmlerinse ne kadar aksiyon ve macera dolu olduğu şüphe götürmez.

Peki, ya bu defa aksiyon filminin başrolünde Stan Lee olduğunu söylesek?

stan_lee_o

Hollywood Reporter‘ın daha bu sabah bu konuda bir haber yayımladı. Lee’nin hayat haklarını satın alan ve bunu verimli kullanmak isteyen Twentieth Century Fox yapım şirketi, ana karakteri Stan Lee olan bir film yapma kararı aldı. Doğrusu, filmin ana konusu doğal olarak herkes için muamma. Fakat bazı ipuçları da yok değil.

Labirent: Ölümcül Kaçış ve Alacakaranlık gibi filmlerin yapımcıları olarak bilinen Marty Bowen ve Wyck Godfrey, gerçekleştirilecek projenin daha çok Kingsman: Gizli Servis tonlarında olacağını bildirdi. Şunu da söyleyelim ki, Stan Lee kendisi ve ek olarak Gil Champion filmin yapımında yönetici rolünde olacaklar.

stan-lee

Stan Lee’nin hayat hikayesi ise oldukca belirgin ve rengarenk. 1939 yılında amcasının yanında Timely Comics’te işe başlayan ve büyük bir ABD yazarı olmak hayalleri kuran Lee, karısının ona kendi çizgi romanını yazmaya ikna etmesi üzerine bu hayalinin arkasından gitmeye başladı. 40’lı yaşlarında Fantastik Dörtlü’yü yarattı ve Marev Comics bu karakter topluluğunu yayımladı. Bundan sonra genellikle Jack Kirby ve Steve Ditko ile çalışan Stan Lee adeta karakter ardına karakter – X-Men, Daredevil, Hulk, Örümcek Adam, Iron Man – yaratmakla dikkati kendi üzerine çekti. Fakat bununla da yetinmedi. Kendi yarattığı karakterleri beyaz perdeye taşımak için 1970’lerde Hollywood’a gitti ve bunu gerçekleştirdiğinde adeta dünyada parladı.

İşte Stan Lee’nin kısa – hatta aşırı kısa – ve aydın başarı hikayesi. Filmde bunların ne derecede rol oynayacağı kesin değil, fakat kesin olan tek şey, 93 yaşlı Lee’nin kendisinin bu filmde rol almayacağı. Kimin bu rolü üstleneceği de muamma, fakat eğer yapımda Stan Lee kendisi yer alıyorsa, seçimde titiz olacağını eminlikle söyleyebiliriz. Yine de büyük bir heyecanla filmi bekliyoruz, orası kesin.

Hepsi ve daha fazlası için, takipte kalın!

Yorumlar