Ana sayfa Star Wars Oyunlar Star Wars: Battlefront II’ye Mikro Ödeme Sistemi Geri Dönüyor!

Star Wars: Battlefront II’ye Mikro Ödeme Sistemi Geri Dönüyor!

PAYLAŞ

Mikro Ödeme Sistemi olarak tanıdığımız Battlefront 2’nin temel ödeme sistemi oyuna yeniden ekleniyor!

Millenium Falcon ile uzayda savaş devam ediyor.

Kısa bir süre önce oyun içerisinde yatırılan paralar hakkında “pahalı” veya “gereksiz” isyanları oyunculardan sıkça duyulmaya ve protesto edilmeye başlanmıştı.

Electronic Arts’ta bu isyanı duyarak ve baskıya dayanamayarak, oyuncuları kırmamak adına Mikro Ödeme ve Loot Crate sistemlerini oyundan kaldırdı.

Ancak geçtiğimiz günlerde Electronic Arts‘ın USGamer‘da yaptığı bir açıklama oyuncuları tekrardan sinirlendirmeye yetti de arttı.

Loot Crate ve Mikro Ödeme sistemleri her an geri dönebilir.

Oyun için yaptıkları değişiklik çalışmalarını anlatan ekip üyeleri oyun içerisindeki ödeme sistemlerinde yaptıkları değişiklikleri de dile getirdi. Daha sonrasında ise bu konu hakkında çarpıcı bir açıklama yaptılar.

“Kaldırdığımız 2 sistem oyunculardan gelen büyük arz ve talepler üzerine kaldırıldı, ancak yakın zamanda Star Wars: Battlefront II için bu sistemi yeni düzenlenmiş fiyat ve kutu içerikleri ile satışa sunacağız” -EA Games

Bu açıklamadan sonra oyuncular büyük bir isyan içerisine girdiler. Daha sonrasında ise ekibin IDC analist uzmanı Lewis Ward tarafından bir açıklama daha yapıldı.

“Mikro ödeme ve Loot Crate sistemi yapımcı ve geliştirici firmaya çok büyük paralar kazandırıyor ve bu yüzden sistemi durdurmak imkansız. Yine de bu sistemin ve sistemin içerisindeki içeriklerin biraz daha düzene gireceğini düşünüyorum çünkü oyuncular artık bu konu hakkında sinirlenmeye başladı. Video oyunları artık birer oyun değil, servis oldu. Bir oyunun çıkış günü, sadece ücretlendirmenin başlangıcıdır. Daha fazla oyuncu kitlesi, sürekli oynayan oyuncular gibi birçok içerik, sürekli olarak bu hizmeti sağlayan firmanın para kazanmasını sağlayan ara bulucu gibidir.” -Lewis Ward, IDC Analist Uzmanı

Oyun şu an bilinmez bir hale yavaş yavaş sürükleniyor.

Bu açıklamalardan sonra sosyal medya üzerinde büyük bir etki yaratmayı başaran açıklamalar hakkında pek çok oyuncudan eleştiri niteliğinde yorumlar yapıldı.

Bu yaptıkları değişiklik açıklamalarından sonra Electronic Arts‘ın yeni bir açıklama yapmadı. Gelecekte ne gibi şeyler planlıyor şuan hiç bir şey bilinmiyor ve firma tarafından bu bilgiler sır gibi saklanıyor.

Sistemlerin geri dönüşü hakkında da henüz net bir tarih firma tarafından verilmedi. Umarız ki gelecek zamanlarda Electronic Arts biz oyuncuları oyun içerisindeki ödeme sistemleri ile canımızı sıkmaz ve bizi oyun zevkimizden daha da fazla mahrum etmez.

Yorumlar