Ana sayfa Star Wars Filmler Star Wars:Bölüm 7-Güç Uyanıyor’da Bizi Neler Bekliyor?

Star Wars:Bölüm 7-Güç Uyanıyor’da Bizi Neler Bekliyor?

PAYLAŞ

Bildiğimiz üzere Star Wars serisini Disney’in alması üzerine yeni üçleme müjdesine sevinen hayranlar ardından EU yani genişletilmiş evrenin silinmesiyle hayal kırıklığına uğramıştı.Önce yeni üçlemesinin,ilk filmi Episode 7’nin vizyon tarihi 18 Aralık 2015 olarak belirlenirken adı ise ”The Force Awakens” Türkçe olarak ”Star Wars:Bölüm 7-Güç Uyanıyor” oldu. Filmin eski seti Tunus’da çekimlerin başlayacağı düşünülürken IŞİD tehdidi nedeniyle set değiştirildi ve dolayısıyla filmde göreceğimiz gezegen Tatooine yerine Jakku oldu.Jakku hakkında bazı bilgiler sızdı fakat detaylar yok.Bunlardan biri Jakku Savaşı.

battle of jakku

Gelelim oyuncu kadrosuna… Rey karakterini Daisy Ridley,Finn karakterini John Boyega,Poe Dameron karakterini Oscar Isaac,Kylo Ren karakterini Adam Driver,Han Solo’yu Harrison Ford,Princess Leia’yı Carrie Fisher,Luke Skywalker’ı Mark Hamill,Supreme Leader Snoke karakterini Andy Serkis,General Hux karakterini Domhnail Gleeson,C-3PO’yu Anthony Daniels,R2-D2’yu Kenny Baker,Chewbacca’yı Peter Mayhew,Maz Kanata’yı Lupita Nyong’o,Captain Phasma’yı Gwendoline Christie ve Gowyn’i Greg Grunberg.Biliyorum bu karakterlerinin çoğunu bilmiyorsunuz. Fragmanlar kafamızda sadece belirli karakterleri şekillendirdi.Bunlar size olduğu kadar banada yabancı. Bu yüzden bu makalede teorileri yorumlayarak kafanızdaki çoğu soruyu cevaplayacağım.

hanchew

Teknik kadroda ise işler biraz farklı.Görüntü yönetmeni Daniel Mindel olurken danışman olarak George Lucas,Simon Kinberg,Lawrence Kasdan yer alıyor.Senarist ve yapım ekibindede J.J. Abrams’ı görüyoruz.

RAXEHPzF3bM

Bu makaleyi asıl okuma sebebiniz senaryoya gelirsek.Önceden uyaralım spoiler içerebilir.Film,son Film “VI – Return of the Jedi” filminden 30 yıl sonra geçecek.Fragmandan anlaşılacağı gibi dönem olarak İmparatorluk yıkılmak üzere olabilir.Çünkü Jakku Savaşı’nı kaybettikleri rahatlıkla anlaşılıyor.(Düşmüş Star Destroyer ve Tie Fighter)Fragmandaki Star Destroyer’in adı Finalizer olarak açıklandı.İmparatorluğun Starkiller üssünde bir süper silaha sahip olduğu da söyleniyor.Gelelim karakterlere, Leia Lucas’ın evrenindeki gibi bir senatör olmak yerine Jedi olabilir.(İlk fragmanda Luke’un ona bir kılıç verdiğini görüyoruz.)İlk fragmandan gördüğümüz zenci stormtrooper Finn ise güce hükmeden bir stormtrooper.Kendindeki gücü farkedip İmparatorluk’tan kaçıyor veya bir Jedi olarak stormtrooperlar arasında -bir görev için- kamufle olmuş olabilir.Rey’inde ona yardım ettiğini görüyoruz.BB8 hakkında bir fikrim yok ama büyük ihtimal yolları Rey ile kesişecek.Işın kılıcıyla tartışmalar yaratan Kylo Ren ise Ren Şövalyeleri adlı bir tarikatta yetiştiği için ”Ren” ünvanını aldığı söyleniyor.Kylo Ren’in kendini eğitmiş bir Sith olduğu iddiaları da yok değil.Birde unutmadan söyleyeyim Kylo Ren’in geçmişini bildiği, Darth Vader’a saygı duyduğu da söylentilerden biri.J.J. Abrams maskesinin Darth Vader’a gönderme olduğunu iddia ediyor.Bana göre Lucas’ın evreninden Darth Revan’a gönderme yapıyor.Hatta Revan ile bir bağlantısı olursa hiç şaşmayın.Umarım filme günler kala soru işaretlerinizi cevaplamışımdır.

comment_bcoTD1WsJCQE8LcWHX7EfICd0EKCX34K

Yorumlar