Ana sayfa Dizi / Film Star Wars Japonya Fragmanı

Star Wars Japonya Fragmanı

PAYLAŞ

Japonya’da Star Wars filmi için yeni görüntüler içeren bir fragman yayınlandı

Star Wars Güç Uyanıyor’un fragmanı daha önceden yayınlanmıştı, ancak Japonya’da yayınlanan yeni bir fragman, yeni görüntüler içeriyor. İşte o fragman:

https://www.youtube.com/watch?v=SdAUiyeJMFQ&feature=youtu.be

Öncelikle BB-8’in sesini bol bol duyduk başlarda. Tahminen Rey ile konuşuyordu. Rey ve Finn’in ufukta yaklaşan TIE-avcılarını görmeleri ise oldukça güzel bir görüntüydü kuşkusuz. Jakku’ya olan İmparatorluk saldırısı tahminen böylelikle başlıyor.

tie1

Rey ve Finn birbirlerine adlarını söylüyorlar. Daha önceden adları açıklanmış olsa da tamamiyle doğrulanmış oluyor karakterlerin adları. Baktığımızda, JJ Abrams soyadlarını özellikle açıklamadıklarını söylemişlerdi. Rey de Finn de Star Wars’un yeni nesli olacağa benziyorlar, bakalım soyadlarını öğrendiğimizde ne kadar şaşıracağız?

"I'm Rey"
“I’m Rey”

Ve tabii ki Kylo Ren’in, Rey’in boğazına ışın kılıcını yaklaştırdığı yer en ilgi çekici eklemelerden biri olmuş.

rey2

Elbette yine benim anlamadığım Luke’un Bespin’de düşen ışın kılıcının nasıl olup da Finn’in ellerine geçtiği sorusu. O kılıca ne olduğuyle ilgili 1991’de yayınlanan Thrawn Üçlemesi sayesinde bir cevaba ulaşmıştıl. Kılıç İmparatorluk tarafından bulunmuştu ve Wayland’taki Tantiss Dağı’na gönderilmişti. Tantiss Dağı, gizli bir İmparatorluk üssüydü. İmparator ve Vader’ın düşüşünden beş sene sonra ise Luke Skywalker ve arkadaşlarının yolu oraya düşmüş, Luke orada bir Jedi Üstadı’nın deli bir klonu olan Joruus C’baoth’ın ürettirdiği kendi klonu ile dövüşmek zorunda kalmıştı. Luke’un klonu olan “Luuke”, o düşen ışın kılıcını kullanıyordu. Mara Jade tarafından öldürülmüştü bu klon ve ışın kılıcı da Luke tarafından Mara Jade’e verilmişti. Bu olaylardan on sene süre Mara Jade ile Luke Skywalker’ın evlendiklerini söylememiz gerek sanırım.

Gönül isterdi ki filmde Thrawn, Mara Jade, Jacen Solo, Jaina Solo ve Anakin Solo gibi karakterleri görelim. Genişletilmiş Evren yok sayılmış olsa da bazı şeyleri tutmaları en azından Genişletilmiş Evren’in büyük fanları için harika olabilirdi.

Tek dileğimiz, filmin hikayesinin gerçekten mükemmel olması ve sinemada birkaç gözyaşı dökebilmek…

Yorumlar