Ana sayfa Star Wars Star Wars Serisi: 10 İnce Detay!

Star Wars Serisi: 10 İnce Detay!

PAYLAŞ


Star Wars hayranlarının bile bilmediği bazı ilginç ince detaylar mevcut. Bunları sizler için 10 madde olarak listeledim. Keyifli okumalar!

1. Star Wars ilk üçlemede Usta Yoda 3 parmaklı olarak gösterilirken geçmişi anlatan diğer üçlemede Usta Yoda 4 parmaklı gösterilmiştir.

2. Darth Vader kaskının parlaklığı yüzünden çekimler sırasında set çalışanlarının yansımaları kaskın üzerinden görülebiliyordu bu yüzden set içerisine fazlasıyla florasan ışıklandırma yapıldı.

3. George Lucas filmlerdeki birçok ırk ve yaratığın adını küçük çocuklarının konuşmalarında ki anlamsız sözcüklerden seçip koymuştur. Örneğin “Jar Jar Binks” bunlardandır.

4. Jabba the Hutt oynatabilmek hiç de kolay olmamış! 10 profesyonel kukla sanatçısı eş zamanlı, her iki ellerini de kullanarak çalışmıştır. Oldukça zor bir iş.

5. Star Wars: Empire Strikes Back filminde asteroit kuşağındaki asteroitlerin biri ayakkabı diğeri de patatestir.

6. Darth Vader’ı canlandıran David Prowse Işın kılıcı sahnelerinde sürekli olarak kılıçları kırdığından filmlerin devamında bu tür sahnelerde dövüş koordinatörü Bob Anderson rol almıştır.

7. İmparatorluk subaylarının kostümleri Nazi subaylarının üniformalarından esinlenilmiştir.

8. Filmin en meşhur ince ve komik detaylarından biri, odaya giren bir askerin başını kapıya vurmasıydı. Umarım acımamıştır.

9.  Chewbacca’nın sesi; karıştırılmış vahşi hayvan kükremelerinden, R2-D2’nun sesi; bebek seslerinin elektronik hale getirilmesi, ışın kılıcının sesi mikrofonun elektromanyetik cihaza yaklaştırılmasından çıkan sesten, Darth Vader’ın nefes alma sesi ise dalış tüpünün sesinden elde edilmiş.

10. Orijinal üçleme filmlerinde, Darth Vader, Boba Fett gibi maske takan karakterlerin bazı sahnelerde gözleri belli oluyordu. Bu hatalar 20 yıl sonra düzeltildi.

Yorumlarda sizlerde bu listeye ekleyebilirsiniz!

 

 

 

 

 

 

Yorumlar