Ana sayfa Oyunlar Diğer Oyunlar Star Wars: The Old Republic Oyuncuları Carrie Fisher Anısına Bir Araya Geldi

Star Wars: The Old Republic Oyuncuları Carrie Fisher Anısına Bir Araya Geldi

PAYLAŞ

Star Wars The Old Republic Carrie Fisher öldüğünde yasa boğulan Star Wars topluluklarından biri oldu.

Bu hafta Star Wars hayranları için üzücü bir hafta. Bir çok kişinin ilk aşkı, bir çok kişinin umudu ve bir çok kişinin prensesi olan Leia Organa olarak gördüğümüz Carrie Fisher, 27 Aralık Salı günü aramızdan ayrıldı. Ölümü, bir kaç saat geçmeden bütün galaksiye yayıldı. Reddit gibi forumlar üzerinden duyurulmuştu haber. Ama sadece Star Wars alemi değil Star Trek alemi bile yas tutuyordu.

 

Forumlar gibi yerlerden anlaşan bütün galaksiden oyuncular prensesi son bir kere uğurlamak için bir araya geldi. Prenses Leia’nın gezegeni olan Alderaan’da buluşan oyuncular Organa Hanesi’nin evine doğru uzun bir yürüyüş gerçekleştirdiler.

Organa Hanesi’nin Evinin önünde buluşan oyuncular birbirleri arasında sohbet ettiler, Carrie Fisher’ı andılar ve etkinlik düzenlediler. İlk önce evinin önünde dönen küçük çaplı hava fişek ve force lightning gösterileri oldu. Sonrasında ışın kılıçlarını ve silahlarını hava kaldırarak saygı duruşunda beklediler.

 

Bu küçük etkinliklerin ardından topluca evin içine girdiklerinde ise hep beraber sessizlik içinde durdular. Kimileri dua ederken kimileri ise onun başarıları hakkında konuşuyordu, kimileri ise hanenin içindeki zarafetin belirtisi olan bir kadın heykelinin önünde oturuyorlardı. Bir günlüğüne de olsa Aydınlık ve Karanlık tarafın arasında bir ateşkes mevcut idi. Kimse kimseye saldırmadı. Hep beraber huzur içinde Prensesi andılar.

Bir çok kişi yeni gelirken bir çok kişi de ayrılıyordu. Bazı sunucularda aşırı doluluk bile yaşanıyordu ama hepsi bu güzel, komik, akıllı, sıcakkanlı  ve cesur kadını anmak içindi. Etkinlikler sırasında yeni dostluklar kuruldu. Etkinlik çıkışında hep beraber dans etmeye veya göreve gidenler bile vardı. Carrie Fisher’ın asla unutulmaması dileğiyle. Güç seninle olsun Prenses.

Kendi arasında başka bir etkinlik düzenleyen ayrı bir grup daha vardı. Leia Organa’ya çok benzeyen bir karakter yaratıp oyunculara ikon olarak gözüken biri. Bunun hakkında çok bir söze gerek yok. Videosunu izleyerek düşüncelerini yazabilirsiniz.

 

Oyun hakkında tartışmak için Fantazya Gaming grubumuza buradan, Star Wars severler ile tanışmak için ise Star Wars grubumuza buradan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar