Ana sayfa Star Wars Canon Star Wars The Rise of Skywalker Fragman Analizi

Star Wars The Rise of Skywalker Fragman Analizi

PAYLAŞ

Lucasfilm geçtiğimiz günlerde gerçekleşen D23 etkinliği sırasında Skywalker hikayesine son verecek filmin özel bakış fragmanını yayınladı. Biz de bu fragmanda göze çarpan detayları sizler için inceledik.

İmparator Palpatine bu film ile geri dönüyor.

Çok geniş bir hikayeye son verecek filmin fragmanı eski filmleri anarak başlıyor ve bu, fragmanın yarısını kaplıyor. Ardından sırasıyla Asiler’imizi ve liderleri Leia’yı görüyoruz. Bu kısımdan sonrası bize önemli ve yeni şeyler gösteriyor. Hiperuzaydan sıçrayan Direniş filosunu, ona karşılık olarak da dizilmiş bir şekilde binlerce İmparatorluk Yıldız Destroyeri görüyoruz. Bu filo Star Wars: Aftermath Yaşam Borcu kitabında bahsi geçen, Endor savaşında gördüğümüz filonun çeyreğinin esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolması ile oluşan filo olabilir. Sith trooper’ların da içinde bulunduğu düşünülen bu filo, gemilerin altındaki süpersilahlarını kullanmak için bombardıman pozisyonunda hazırda ve liderleri Palpatine’i bekliyor.

İzleyenlerin en çok dikkatini çeken şeylerden biri de kırmızı gözlü C3PO’ydu. Anakin tarafından yeniden tasarlanan bu droid acaba gerçek programına geri mi dönüyor yoksa Direniş için bir göreve mi çıkacak göreceğiz.

Birbirleri ile düelloya tutuşmuş Rey ve Ren’i görüyoruz sırada. Altıncı filmde yok olan ikinci Ölüm Yıldızı’nın enkazının üstünde, önceki olaylardan beri kendini geliştiren iki karakter son kez kozlarını paylaşıyor. Daisy Ridley karakterlerin kendini geliştirdiğini, artık kılıç kullanmada daha usta olduklarını açıklamış, düellonun çok güzel olduğuna dair söylemlerde bulunmuştu.

Geldik kırılma noktasına… Çift taraflı kırmızı bir ışın kılıcı kullanan Rey? Daha önce de karanlık tarafından sınanan karakterimiz sınavından başarılı ayrılamamış, ustası Luke Skywalker’ı hayal kırıklığına uğratmıştı. Bu sefer karşısında çok daha güçlü ve büyük bir tehdit olduğunu varsayarsak bu sefer işlerin daha da kötüye gitme ihtimali var. Rey Sith tarzında giyinip kuşanmış ve aksesuar edinmiş bir şekilde obsidyenden yapılmış bir yapı içerisinde gözüküyor ki akıllara ilk olarak Vader’ın Kalesi’ni getiriyor. Ne olup bittiğini anlamak için elbette beklememiz gerek fakat şimdiden aklımıza gelen şeyler bunlar.

Daha önce de karşımıza çıkmış portatif ışın kılıcı.

Benzeri ve daha fazlası için hepinizi Türkiye’nin en büyük Star Wars grubuna bekleriz! https://www.facebook.com/groups/star.wars.fantazya/

Yorumlar