Ana sayfa Star Wars Kitaplar Star Wars: Thrawn Kitap Tanıtımı

Star Wars: Thrawn Kitap Tanıtımı

PAYLAŞ

Thrawn’ın canon olmasıyla duyurulan kitabı Star Wars: Thrawn için bir tanıtım yazısı yayınlandı. Sizler için Türkçeye çevirdik.

“Mükemmelleştirmek için savaş sanatı üzerinde çalışıyorum.”-Grand Amiral Thrawn

Galaktik İmparatorluk tarihinin en kurnaz ve acımasız savaşçılardan biri olan Büyük Amiral Thrawn, Star Wars evreninin en büyüleyici karakterlerinden biridir. En çok satan yazar Timothy Zahn’ın klasik Heir to the Empire, Dark Force Rising, The Last Command ve daha sonraki maceralarıyla devam eden Büyük Amiral Thrawn, Star Wars’ın en büyük kötü adamları arasında ikonik bir statüye kavuştu. Fakat Thrawn’un kökenleri ve İmparatorluk saflarındaki yükselişinin hikayesi gizemli kaldı. Şimdi, Star Wars: Thrawn’da, Timothy Zahn, mavi derili, kırmızı gözlü, askeri strateji ve ölümcül savaşın ustasının yaşadığı ölümcül olayları anlatıyor. Thrawn İmparatorluk askerleri tarafından sürgün edilmesinden kurtulduktan sonra, ölümcül yaratıcılığı ve keskin taktik yetenekleri İmparator Palpatine’ın dikkatini çeker. Thrawn, iddialı olduğu kadar İmparatorluğa da vazgeçilmez olduğunu kanıtlıyor -İmparator’un en sadık hizmetkarı Darth Vader olarak adlandırılan, parlak bir savaşçı asla göz ardı edilmemelidir.- Kaçakçılara tuzak kurma, casusları tuzağa düşürme ve korsanları yenme görevlerinde, uyguladığı devrim niteliğinde yöntemleri ile İmparatorluğun hayranlığını uyandırırken, üstlerini kızdırmasına rağmen defalarca zafer kazanıyor. Hızlıca yükselmesinin ardından daha güçlü bir hale gelince, güvenilir yardımcısı Teğmen Eli Vanto’ya dövüş ve liderlik sanatında zafer kazanma iddiasını sıralar. Ancak Thrawn savaş alanına hakim olsa da, acımasız yönetici Arihnda Pryce’nin güçlü bir müttefik ya da acımasız bir düşman olma konumunda bulunduğu siyasi alanda öğrenmesi gereken çok şey var. Tüm bu dersler, Thrawn amiralliğe yükseldiğinde nihai teste tabi tutulacak ve tüm bilgi ve birikimini, içgüdülerini, savaş güçlerini, – gelecekteki üstünlüğü için ortaya attığı dahice planlarını- galaksi üzerindeki İmparatorluğun otoritesini tehdit eden isyankar bir ayaklanmaya karşı kullanmak zorunda kalacak.

Kitap 6 Nisan’da yayınlanacak. Amazon ön sipariş fiyatı 20 dolar ama şuan indirim sebebiyle 13 dolara kadar düşmüş bulunmakta. Yazıda araya Darth Vader’a bir övgünün bulunması bana göre Thrawn ve Vader rekabeti görebileceğimiz anlamına geliyor.

 

Yorumlar