Ana sayfa Star Wars Animasyonlar Star Wars: Ahsoka Romanı Duyuruldu!

Star Wars: Ahsoka Romanı Duyuruldu!

PAYLAŞ

Star Wars: The Clone Wars ve Star Wars: Rebels’ın en önemli karakterlerinden biri olan Ahsoka’yı konu alacak olan kitabın çalışmalarına başlandığı Disney-Lucasfilm tarafından duyuruldu. Bu duyuruyu ise Ahsoka’nın sonunda bir zamanlar ustası olduğu Darth Vader’la karşılaştığı Rebels sezon finali takip etti.

E.K. Johnston tarafından yazılacak romanın çıkış tarihi ise 11 Ekim 2016 olarak belirlendi.

ahsoka tano

“Star Wars hayranları, Clone Wars’ın sonlarına doğru Jedi düzeninden ayrılıp Rebels’da gizemli bir şekilde ortaya çıkınca onun başına gelenleri merak etttiler.” dedi basın duyurusu. “Sonunda, onun da hikayesi anlatılmaya başlanacak. Jedi Düzeni ve Emir 66 ile yaşadığı tecrübelerden sonra Ahsoka tekrardan büyük düzenin bir parçası olup olamayacağından emin değil. Ama içindeki kötülükle savaşma ve ihtiyacı olanları koruma duygusu onu doğruca Bail Organa’ya ve İsyancılara götürecektir…”

İki animasyon serisinin yapımcısı olan Dave Filoni ise şunları söyledi: “Ahsoka uzun bir geçmişe sahip ve bu geçmişte hayranların bilmediği çok fazla şey yatıyor. Ahsoka’nın hikayesi üstünde çalışmaya özen gösterdim, hatta büyük ihtimalle ekranda göremeyecek olduğumuzu bildiğim kısımlarda bile. Animasyonlu seriden yazılı esere dökülecek olan hikayesini genişletince, hayranların onun karakterinin detayları hakkında öbür türlü mümkün olmayacak bilgiler edinebileceğini düşünüyorum.”

Eh bakıp görmek lazım Ahsoka romanı nasıl olacak. Söz konusu Star Wars romanları olduğunda pek hayal kırıklığı yaşamıyoruz. Özellikle Aftermath gibi romanların oldukça başarılı olduklarını söylemek gerekiyor. Ahsoka romanının da bizi hayal kırıklığına uğratmamasını diliyoruz…

Yorumlar