Ana sayfa Oyunlar Diğer Oyunlar Steam Sahte Oyunlara Sert Bir Hamle İle Karşılık Verdi!

Steam Sahte Oyunlara Sert Bir Hamle İle Karşılık Verdi!

PAYLAŞ

Steam son zamanlardaki en büyük hamlesini yaparak “Sahte Oyun” düzenbaz’lığını ortadan kaldırmak için kolları sıvadığını duyurdu!

Valve ekibi büyük bir operasyona hazırlandıklarını belirtti.

Steam son zamanlarda ortaya çıkan düzenbazlık oyununa karşılık Valve ekibi ile yaptığı araştırmalar ve toplantılar sonucunda sert kararlar alındı.

Silicon Echo Studios‘a ait toplam 173 adet oyun tek bir seferde sistemden silindi. Aynı zamanda bu olay tarihe “En Büyük Oyun Silme Harekatı” olarak’ta geçti.

Daha önce de bu tarz bir olay yaşayan Valve ekibi artık bu ve bu tarz olayları sıkı tutmaya ve büyük bir azim ile çözmeye odaklanmış durumda. Dilerseniz sizinle bundan önce gerçekleşmiş bir olayı da paylaşalım.

3’ten fazla “Büyük Oyun Silme Harekatı” yapıldığı tahmin ediliyor.

Zonitron Productions isimli bir firma Temmuz ve Ağustos ayları içerisinde toplam 86 adet o aylarda çıkmış oyunları aynı anda Steam‘e sunarak büyük bir düzenbazlığa başvurmuşlar.

Ancak Valve ekibi olayı araştırıyor ve işin köküne iniyor. Sonuçlar gerçekten korkutucu ve şaşırtıcı düzeyde çıkınca olaya hemen el atılıyor.

Steam Kartlarınızı toplayan ve bunları “Gri Market” adlı yerde satan ve bu sayede oyunları toplayan düzenbazlar bunları sayısız kez yapınca Valve ekibinin yaptığı “Büyük Oyun Silme Harekatı”na maruz kalıyor ve oyunlarının hepsi tek seferde kaldırılıyor.

Valve ekibi bu ve bu tarz olaylar için sıkı önlemler aldıklarını da ekstradan belirtti.

Anlaşıldığı üzere bu tarz olaylar konusunda titizlikle çalışan Valve ekibi umarım bizi bu olaylara bir daha maruz bırakmaz. Oyuncuların en çok güvendiği ve sevdiği platformdan bu beklenemez bir hareket olur…

Yorumlar