Ana sayfa Oyunlar Diğer Oyunlar Steam’de Türk Yapımı Bir Sinematik Görsel Roman : Victor Crysworth

Steam’de Türk Yapımı Bir Sinematik Görsel Roman : Victor Crysworth

PAYLAŞ

Teknolojinin gelişmesi ile dünyada oldukça popüler hale gelen görsel romanlara bir yenisi daha eklendi: Türk yapımı olan Victor Crysworth!

Resmi Steam geliştirici olan ve tamamen alanında uzman, başlarında Burak Bahar’ın bulunduğu Türk bir ekipten oluşan MISADREF, 20 Mayıs günü Victor Crysworth’ü Steam üzerinden yayınladı. Victor Crysworth için Unreal Engine 4 motoru ile oluşturulan animasyonlu görseller üzerindeki metinleri okuyarak ve seçimlerimize göre farklı yönlere, farklı sonlara ilerleyen bir bilim-kurgu romanı hatta belki de 2050 sonrası yaşanan bir distopya diyebiliriz.

Romanda ya da ”oyunda” sizin seçimleniz sonucu ulaşabileceğiniz 21 Chapter içinde 9 farklı yarı son ve 2 farklı ana son mevcut. Ayrıca 38 farklı seçim diyaloğu ile 900’e yakın diyalog blogu ve 8000’den fazla kelime bulunuyor. Birbirinden farklı 50’ye yakın görselin unreal engine 4 ile render’lanıp arka planda çalan müzik ile sizi sunuluyor olması okuyucuyu çok rahat bir şekilde hikayenin içine sokuyor. Bununla alakalı eksi puan yazabileceğim tek şey hareketli görselin sonsuz bir döndü içerisinde olmayıp 3-5 saniye sonra bitip, yarım saniye ekran kararmasının ardından yeniden başlıyor olması diyebilirim. Siz hikayenin içinde odaklanıp kendinizi romana vermişken ekranın anlık olarak kararması sizin dikkatinizi dağıtabiliyor. Aynı şey bazı bölümlerdeki müzikler için de geçerli.

Romanı Türkçe ve İngilizce olarak 2 farklı dil seçeneğinde okuyabilirsiniz. Ayrıca metin seslendirme seçeneği de mevcut fakat seslendirme şeklinin biraz daha geliştirilmeye açık olduğunu düşünüyorum.

Özellikle robotlardan bahsedilen kısmını çok sevdiğim bu görsel romana Steam üzerinden 8.5 lira gibi cazip bir fiyata buradan ulaşabilirsiniz. Fantazya olarak Burak Bahar ve ekibini de yarattıkları eserden dolayı tebrik eder, çalışmalarının hep daha iyiye doğru gitmesini dileriz.

Yorumlar