Ana sayfa Animeler Sword Art Online Alternative : Gun Gale Online İnceleme

Sword Art Online Alternative : Gun Gale Online İnceleme

PAYLAŞ

SAO’nun yeni serisi olan ve bu sefer Kirito ve Asuna’nın baş karakter olmadığı ama güzel bir spinoff olacağına inandığımız Sword Art Online Alternative : Gun Gale Online’ı ilk bölümüne göre (spoilersız) inceliyoruz.

 

Öncelikle bu serinin, bir spinoff (yan seri) olduğunu ve ona göre değerlendirmeyi unutmamak gerek. Sword Art Online : Alicization‘dan önce SAO severlerin önüne bir tatlı niyetine konulan bu seri, SAO II’de gördüğümüz oyun Gun Gale Online üzerinde geçiyor ve yepyeni karakterlerle bizi tanıştırıyor. Ayrıca oyun dünyasında da popüler olmuş Battle Royale modunu GGO’ya entegre edildiğini göreceğiz.

Konu

Karen Kohiruimaki, gerçek dünyada kendini yetersiz hisseden, asosyal biridir. Fazla kiloları sebebiyle kendi yaşıtındaki kızlarla arkadaş olmakta zorluk çekmektedir. Tam Dalış özelliği sayesinde oyuncuların oynayabildiği VRMMORPG oyunu Gun Gale Online‘ı keşfettikten sonra her şey değişir. Karen, kendi hayallerindeki gibi tatlı bir kız avatarına sahip olur ve oyunda arkadaşlıklar edinir.

 

Bölüm Sayısı

12 

 

Karakterler (İlk Bölüm)

Llenn

Llenn – Karen Kohuiruimaki

Hızı ve çevikliğiyle öne çıkan Llenn, resmen grubun tatlı ve iyimser üyesi. Yanında P90 taşıyan baş karakterimiz, zor durumlarda tereddütlü ve heyecanlı olabiliyor. Fakat 150 cm’den kısa boyuyla da düşmanlara, her yerden çıkabilecek bir tehdit oluşturuyor.

 

M

M

Llenn’in takım arkadaşı olan M, zekası ve soğukkanlılığı ile öne çıkıyor. Tam bir takım lideri edasıyla komuta eden karakterimiz, Sniper’ı iyi kullanabiliyor. Analiz yeteneği o kadar yüksek ki, silahların patlama seslerinden, bir düşman grubunun kaç kişi olduğunu ve hangi silahları kullandığını bile tespit edebiliyor.

 

İlerleyen bölümlerde daha birçok karakterin ortaya çıkacağını söyleyelim. İyi seyirler!

 

 

 

 

 

 

Yorumlar