Ana sayfa Game Of Thrones Dizi Taht Oyunları Spoiler Alarmı: 7. Sezon’da Daenerys

Taht Oyunları Spoiler Alarmı: 7. Sezon’da Daenerys

PAYLAŞ

SPOILER

Taht Oyunları dizisinin yıldızları 7. sezonun çekimleri için Belfast’a dönmeye başladılar, kısa süre içinde göz hapsinde tutmamız gerekecek yığınla yeni mekan olacak. Şimdiden dizinin prodüksiyonu ve set hazırlıkları başladığı için Kuzey İrlanda’da hareketlilikler başladı.

IrishThrones adlı Twitter hesabından Corbet’te hareketlilik görüldüğüne dair şöyle bir paylaşım yapıldı.

 

Şu anlık çekimlerin başlamasına pek ihtimal vermediğimiz için set elemanlarının burada çalışma yaptığını düşünüyoruz.

Bir diğer haber ise güvenilir kaynaklarımızdan birinden heyecan verici bir haber aldık. Gerçekten büyük bir spoiler olduğu için bunu biraz aşağıya inerek görebilirsiniz.

 

 

Kaynakların söylediğine göre Daenerys’i önümüzdeki sezon Ejderha Çukuru’nda göreceğiz.

dragonpit-2

Buz ve Ateşin Şarkısı kitap serisinde Ejderha Çukuru, Kral Toprakları’nda bulunan devasa ve eski bir yapı. Ejderha Çukuru Targaryenler’in ejderhalarına yuva olmuştu. Eninde sonunda yok edilmiş ve ardında sadece harabeler kalmıştı.

Önümüzdeki sezon için İspanya’daki yeni mekanları gördükten sonra bu mekanlardan birinin Ejderha Çukuru için kullanılabileceğini düşünüyoruz. Ama henüz Santiponce, Sevilla’da bulunan Italica adı verilen Romalı kalıntılarının Ejderha Çukuru’ndaki çekimlerin gerçekleştirileceği yer olduğu hakkında kesin bir bilgi yok.

Çekimlerin yapılacağı yerin neresi olup olmadığını bir kenara bırakalım, Ejderha Çukuru’nun kurgudaki yerini ve kaynağımızdan aldığımız bilgileri de göz önünde bulundurursak Daenerys 7. sezon’da Kral Toprakları’na geliyor.

Bundan sonra ne olacak bilmiyoruz ama Kraliçe Cersei kapısının önünde bir Targaryen bulmaktan pek hoşnut olmayacaktır, tabi eğer hâlâ tacın sahibiyse.

Yorumlar