Ana sayfa Animeler Tatlı Bir Anime: Love Live! Sunshine

Tatlı Bir Anime: Love Live! Sunshine

PAYLAŞ

Love Live! School İdol Project dizi serisinin ikincisinde bu sefer Love Live! Sunshine üyeleri ve onların macerasına tanık oluyoruz. Love Live! Sunshine ilk seridekinden farklı olarak bir sahil şehrindeki öğrencileri konu alıyor. Birinci yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

Anime Hakkında:

Anime Bölüm Sayısı: 26 bölüm

Anime Sezon Sayısı: 2 Sezon

Anime Konusu:

Uranohoshi Kız Lisesi uzun süredir yeni öğrenci kabul etmemiştir. Lisenin başka bir kız lisesi ile birleştirilmesine karar verilir. Chika Takami ikinci sınıfta okuyan normal bir kız öğrencidir. Okulunun kapatılacağını uzun zamandır biliyordur. Chika bir gün Tokyo’ya gider. Burada μ’s grubunun bir konserini televizyonda görür ve bundan ilham alarak arkadaşı You Watanabe ile birlikte bir idol grubu kurmak ister. Ancak işler pek de beklediği gibi gelişmeyecektir.

Love Live! Sunshine Anime Karakterleri:

Karakterlerin kim olduğunu buradan anlayabilirsiniz.

Chika Takami:

Chika Aqours grubunun ikinci kurucusu (bu cümleyi animeyi izlediğinizde anlayacaksınız) ve birincil lideri. Lise ikinci sınıf öğrencisi olan Chika’nın en yakın arkadaşı You ve onunla çocukluktan beri tanışıyorlar. Chika karakter yapısı olarak arkadaş canlısı, neşeli ve hevesli biri. Kendisi başlarda bir gruba katılmaktan çekinse de azimli yapısı onu kararından döndürüyor.

You Watanabe:

You Aqours grubuna ilk katılan kişilerden biri. Chika ile yakın arkadaşlar ve onu her konuda desteklemeye çalışıyor. Enerjik, neşeli, kararlı ve pozitif bir karakter yapısına sahip. Kendisinin babası bir deniz kaptanı ve bu yüzden You da denizleri seviyor.

Riko Sakurauchi:

Riko Otonokizaka Lisesi’nden (İlk grubumuzun okulu) Uranohoshi Kız Lisesi’ne transfer öğrenci olarak geliyor. Chika ile ilk olarak deniz kenarında tanışıyorlar ve arkadaş oluyorlar. Riko mükemmel bir piyanist ve Muse grubundan Maki Nishikino ile aynı piyano sınıfından. Kendisi sakin, modern, kibar ve genellikle evde yapılan aktivitelerden hoşlanan biri. Riko aynı zamanda Chika ile komşudur.

Ruby Kurosawa:

Sanırım Love Live! Sunshine animesinde karşılaşacağınız en tatlı karakter olduğunu söylememe gerek yoktur. Kendisi ablası Dia Kurosawa ile beraber aynı lisede okuyor. Lise 1. sınıf öğrencisi. Utangaç, tatlı, içine kapanık ve hassas bir karakter.

Yoshiko Tsushima:

Kendisi lise 1. sınıf öğrencisi. Daha çok ‘Yohane’ olarak bilinir. Kendini düşmüş bir melek olarak tarif eder. Gotik bir tarza sahiptir daha çok bunu küçük şeytan tarzı olarak tarif eder. Hanamaru ile çocukluk arkadaşıdır. Kendisi sanrı gören biri olarak kişilik bozukluğu yaşıyordu ve psikolojik olarak yalnızdı. Ancak asıl kişiliğinde parlak, zeki, kendine güvenen düşünceli biridir.

Hanamaru Kunikida:

Kendisi lise 1. sınıf öğrencisidir. Yoshiko ile çocukluk arkadaşıdır ve onu en iyi anlayan kişilerden biridir. Arkadaşları tarafında ‘Maru’ olarak bilinir. Tam bir kitap kurdudur. Ruby ile de yakın arkadaştır ve ona karşı koruyucudur. Hanamaru bir tapınak kızı olduğundan modası geçmiş biri gibi görünebilir. Ancak çalışkan ve azimli biridir. Kütüphanelere bayılır.

Kanan Matsuura:

Kanan lise 3. sınıf öğrencisi. Aqours grubuna adını öneren kişidir. Aqours grubunun ilk kurucusu ve ilk lideridir. Büyük babası dalış mağazası işletiyor ve kendisi mükemmel bir yüzücüdür. Dia, Mari, Chika, You ile çocukluk arkadaşıdır. Doğa ve denizi çok sever. Sakin ve neşeli biridir. Hassas bir yapıya sahiptir ve Mari için koruyucu bir tavır takınır.

Dia Kurosawa:

Dia lise 3. sınıf öğrencisidir. Kanan ve Mari ile çok iyi arkadaştır. Uranohoshi lisesinin sınıf konsey başkanıdır. Kurosawa ailesi bulunduğu yerdeki en bilindik ve en eski ailelerdendir ve birçok şirketleri bulunmaktadır. Dia, Ruby adlı bir küçük kardeşe sahiptir ve onla mükemmel bir bağı vardır. Zarif, kibar ve asalet sahibi bir kişiliğe sahiptir.

Mari Ohara:

Mari Uranohoshi Kız Lisesi’nin müdürü aynı zamanda da lise 3. sınıf öğrencisi olarak karşımıza çıkar. Kendisi multimilyoner bir aileden gelmektedir. Mari şakacı ve neşeli bir kişiliğe sahiptir. Kanan ve Dia ile küçüklükten itibaren arkadaştır. Babası Amerikalı olduğundan Japonya’yı bırakıp bir süre gitmek zorunda kalmıştır. Bu yüzden Dia ve Kanan ile olan arkadaşlığında sorunlar mevcuttur.

Anime 1. Sezon fragmanı ve açılışı:

Açılış videosu
Fragman videosu

Fragman videosu Japonca dilindedir.

Anime hakkında düşüncelerim:

Birinci seride de komiklikler vardı ama Love Live! Sunshine animesi ayrı bir komikti. Açıkçası Muse grubunun yokluğu hissediliyordu ve bu biraz hüzünlendirici bir durumdu. Yine de yeni serideki kızlar ki özellikle Ruby çok komik ve tatlıydı. İlk seriden farklı olarak bu seride daha çok acı ve hüzünle baş başa kaldık. İki seriyi de izlediğinizde farkedeceksiniz. Özellikle Kanan, Dia ve Mari üçlüsünün durumu cidden üzücüydü. Onun dışında kızların yaşadığı zorluklar cidden çok fazlaydı. Chika sürekli güçlü kalmaya çalışıyor ve pes etmiyordu. Bunun dışında yine animede dostluklar mükemmel anlatılmıştı. Kızların birbirleri ile olan ilişkileri ve dayanışmaları çok güzeldi. İzleyecek herkese şimdiden iyi seyirler 🙂

Anime Bölümü:

Anime ile ilgili daha fazla makale için buraya tıklayın!

Sosyal medya da bizi Facebook ve Instagram‘da takip edebilirsiniz!

Yorumlar