Ana sayfa Animeler Tatlı Bir Anime: Love Live!

Tatlı Bir Anime: Love Live!

PAYLAŞ

Siz de eğer okul animesi sevenler arasındaysanız, Love Live! School İdol Project adlı bu anime tam size göre. Bu anime hakkında detayları yazı içinde bulabilirsiniz.

Anime Hakkında:

Anime Bölüm Sayısı: 26 bölüm

Anime Sezon Sayısı: 2 Sezon

Anime Konusu:

Otonokizaka lisesi öğrencilerinden Honoka Kosaka okulunun kapanacağını öğrenir. O sırada bir okul idol grubunun konserini izler ve aklına mükemmel bir fikir gelir. Arkadaşları Umi Sonada ve Kotori Minami ile beraber okul idol grubu kurmaya karar verir. Okullarını kapanmaktan kurtarmak amacıyla kızlar bu yolda ilerlerken hem yeni arkadaşlıklar edinecek hem de kendi içlerindeki duyguları keşfedecekler.

Love Live! Anime Karakterleri:

Karakterlerin kim olduğunu buradan anlayabilirsiniz.

Honoka Kosaka:

Love Live! adına yaraşır bir karakter.Kendisi lider ruhlu biri. Pes etmeyen, her zaman doğrunun arkasında duran, inatçı, sevecen ve neşeli bir yapıya sahip. Okulunu kurtarmak için her şekilde çabalayan bir karakterdi. En yakın arkadaşı Umi ile küçüklükten beri tanışıyorlar. μ’s ( Muse olarak telaffuz ediliyor) grubu kurucusu.

Umi Sonada:

Umi μ’s grubu içindeki en ciddi karakterlerden biri. Kendisi hobi olarak okçuluk ile ilgileniyor. Utangaç, koruyucu, nazik ama aynı zamanda arkadaşlarına karşı bir olayda oldukça sinirli, içine kapanık bir karakter. Kendisi μ’s grubuna Honoka sayesinde katılıyor. Honoka ile küçüklükten itibaren arkadaşlar.

Kotori Minami:

Kotori μ’s grubuna ilk katılan Honoka’nın destekleyicilerinden biri. Kotori tatlı ve sevecen konuşmasıyla büyüleyici bir karakter. Nazik, kibar, samimi ve arkadaş canlısı. Grubun kıyafet tasarımı ile ilgilenen üyesi kendisi aynı zamanda. Umi ve Honoka ile küçüklükten beri arkadaşlar kendisi Umi ile daha yakın.

Hanayo Koizumi:

Hanayo lise 2. sınıf öğrencisi ve arkadaşı Rin ile beraber idol grubu hayranı. Utangaç, sevecen, neşeli bir karakter. Rin ile çok iyi arkadaşlar. Honoka Rin ile onu gruba davet ediyor.

Rin Hoshizora:

Rin lise ikinci sınıf öğrencisi ve şarkı söylemeyi seviyor. Kendisi oldukça sempatik biri. Hanayo en yakın arkadaşı. Rin grubun atletik üyelerinden biri aynı zamanda.

Maki Nishikino:

Maki mükemmel bir piyanist. Kendisi Otonokizaka lisesine sonradan gelen öğrencilerden biri Honoka onu piyano çalarken görüyor ve onu gruba davet ediyor. Maki oldukça utangaç biridir ve Honoka kendini piyano çalarken görünce çok korkmuştur. Oldukça zengin bir aileye sahip.

Eli Ayase:

Eli Otonokizaka lisesi okul başkanı. Kendisi Nozomi ile oldukça iyi arkadaş. Nazik ama ciddi, güzel, asil duruşlu ve grubun öğüt veren üyesi, ikinci lider benzeri bir karakter. Anne tarafından rus asıllı olan karakterimiz yetenekli bir balerin ve şarkıcı.

Nozomi Tojo:

Nozomi Otonokizaka lisesi okul başkan yardımcısı. Kendisi Eli ile oldukça yakın arkadaş. Lise 3. sınıf öğrencisi. Komik, arkadaş canlısı bir karakter. Tarot falına bakmayı seviyor.

Nico Yazawa:

Nico grupta en acı çekmiş karakterlerden biri. Kendisi yalnız bir karakter. Honoka onunla arkadaş olarak onu neşelendiriyor. Kendisi grup içinde idoller ile ilgili en çok tecrübeye sahip kişi ve gruptaki en tatlı yüzlü kişi. İçine kapanık, hassas, tatlı bir karakter.

Anime 1. Sezon Açılış Videosu:

Video kalitesi için üzgünüz. Bokura Wa Ima No Naka De ilk sezon açılış şarkısıdır.

Anime Hakkında Düşüncelerim:

Bu anime izleyip izleyebileceğiniz en tatlı anime serilerinden biri. Bunu neden söylüyorum; anime de hiçbir şekilde ne kaba söz kullanılıyor, ne de başka kötü öğe var. Kızların sevecen ve tatlı halleri ile birbirlerine duydukları sevgi görülmeye değer. Tatlı ve komik halleriyle anime de birçok yerde kendinizi tutamayıp gülümseyeceksiniz. Animedeki şarkılar olsun cıvıl cıvıl renkli doğası olsun her unsur oldukça göz alıcı. Bazı yerlerde üzülecek belki de sorgulayacaksınız ama anime genel olarak neşeli havasıyla sizi kendine çekecek. Şimdiden iyi seyirler anime severler 🙂

Anime Bölümü:

Anime ile ilgili daha fazla makale için buraya tıklayın!

Sosyal medya da bizi Facebook ve Instagram‘da takip edebilirsiniz!

Yorumlar