Ana sayfa Animeler Tek Bölümlük Efsane: Hotarubi no Mori e

Tek Bölümlük Efsane: Hotarubi no Mori e

PAYLAŞ

Hotarubi no Mori e, yeni bir yapım olmamasının yanı sıra, fazla bilinen bir anime olarak karşımıza çıkmıyor maalesef.

Maalesef diyerek sözü bitirdim çünkü, Hotarubi no Mori e, tek bölümlük bir anime, belki de yüzlerce bölümlük animelerin veremeyeceği zevki veren bir kapasiteye sahip.

Romantik-dram konuları ağırlık alarak yapılmış olan animenin bu konuların hakkını fazlası ile verdiğinden emin olabilirseniz. Size değişik tonda bir duygusal haz sunacak olan animenin konusuna gelelim.

Her yaz şirin bir kasabada yaşayan büyükbabasının yanına gelen Hotaru, henüz 6 yaşındadır. Etrafta kendi başına dolaştığı sırada girmemesi gerektiği söylenen bir dağa girer.

Dağ tanrıçasının ormanı olarak anılan bu yerde gulyabaniler yaşamlarını sürdürmektedir. Başta korku ve heyecan dolu bir şekilde ormandan çıkmanın bir yolunu arayan Hotaru bunu kendi başına yapamaz.

Ardından karşısına Gin adında, insan görünümlü bir gulyabani çıkar. Cana yakın davranışları sayesinde kolayca kendisine ısınan Hotaru’ya ormandan çıkmasına yardım eden Gin’in ise garip bir sırrı vardır.

Bir insanın ona dokunması, bu cana yakın gulyabani Gin’in sonu olacaktır. Bu çerçevede imkansız gibi görünen bir dostluk başlar. Her yaz üşenmeksizin bu korktuğu ormana giderek Gin ile buluşan Hotaru, bunu yıllarca yapmaktan çekinmemiştir. Ve nereye gideceği belli olmayan bir yakınlık, iki karakterimizin içinde alevlenmiştir.

Tek bölümlük bu dev animeyi eğer izlememişseniz, ve dram temasını çok beğeniyorsanız, bu adından çok bahsedilmeyen eseri mutlaka ama mutlaka izlemelisiniz.

 

Yorumlar