Ana sayfa Haberler Telltale’in Kaderi Arapsaçına Döndü!

Telltale’in Kaderi Arapsaçına Döndü!

PAYLAŞ

Eylül ayında bir anda büyük bir küçülmeye giden sevilen oyun stüdyosu Telltale Games’ten kötü haberler var. Geçtiğimiz aydaki gelişmelerden sonra 25 kişilik bir kemik kadronun belli bir süre için hala faal olduğunu açıklamışlardı. Dün atılan bir tweete göre bu kemik kadro da dağılmalar yaşanıyor.

Şirketin tasarımcılarından Rachel Noel’in attığı tweet şöyle.

“Heeeeyyyy remember how there was going to be a skeleton crew staying on for a while and I was part of it? Nah, jk, we all just got laid off, too.”

(Heeeeyyy, bir süre daha kemik kadronun bir arada kalacağını ve benim onun bir parçası olduğumu hatırlıyorsunuz değil mi? Hayır, şaka, biz de dağıldık.)

Telltale Games’in bünyesinde kötü yönetim sonucu sorunlar doğduğu dedikoduları uzun zamandır internette dolaşıyordu. Noel daha önceki bir tweetinde bu konuyu onaylar biçimde stüdyoyu eleştirmişti.

Wait.. WHAT?!

Ancak bu tweetten sonra aldığı tepkilere şöyle karşılık verdi ve kafaları iyice karıştırdı:

“I think there was some misunderstanding about my earlier message… There are still good people at the company. MY team is done.”

(Sanırım önceki mesajımla ilgili bir yanlış anlaşılma oldu. Şirkette hala iyi insanlar var. BENİM ekibim bitti.)

Telltale Games, son projelerini bitirip tamamen kapanacak mı? Yoksa şirket içi anlaşmazlıklardan ötürü ayrılan grupla beraber yeni çalışanlarla üretim hayatına devam mı edecek? Buna hala kesin bir cevap alamasak da, şu anki durum şirketin sonunun kötü olduğunu düşündürüyor.

Bu tweetten önce hala stüdyoda olduğunu ve kalan projeler üzerinde çalıştığını belirtmişti. Bunlardan biri olan The Walking Dead’in ise final sezonun ikinci bölümünü piyasaya çıkmış durumda. Bu son gelişmelerden sonra ise tamamlanıp tamamlanmayacağı merak konusu.

Oluyor Muymuş Öyle?

Oyunun durumuyla ilgili tek bilgimiz New York Comic-Con’da TWD’in yaratıcı Robert Kirkman tarafından yapılan bir açıklama:

“Takipte kalın. Bu işteki herkes Clementine’ın hikayesinin anlatılmasını istiyor. Şu an, bu hikayeyi çizgi roman ile bitirmek fikriyle sorunum yok.”

Bir kısım söylentiler ise Telltale’in TWD’i bitirmek için dışarıdan bir firmayla anlaşacağı yönünde. Şu an için şirketin hikayeyi tamamlamak konusunda kararlı olduğunu söyleyebiliriz. Önümüzdeki günlerde konu açığa kavuşacaktır. Umarız ki, sevilen serinin hikayesi tamamlanır ve Telltale yeni ve güzel bir çok oyunla tekrar karşımıza çıkar.

Yorumlar