Ana sayfa Animeler Terra Formars Tanıtım

Terra Formars Tanıtım

PAYLAŞ

Terra Formars ilk sezonu 2014’ün sonlarına doğru çıkmış bilim kurgu ve seinen ağırlıklı tarzda bir animedir. Seçtiği konu ve işleyişi ile çok sevdiğim bir anime oldu. Şu an 2 sezonu bulunmakta, umarım yeni sezonlarını da görürüz çünkü tam devamı gelecek gibi bitti. Umarım hak ettiği ilgiyi görür diyorum ve tanıtımımıza geçiyorum.

Terra Formars

İnsanlık 21. yüzyılda Mars’ta kolonileşmeyi denedikleri için bir deney başlattı. Başlangıçta Mars’a sadece 2 canlı türü ve toprak gönderildi, algler ve hamam böcekleri. Bu canlılar ölerek işlenecek toprak ve atmosfer oluşturacaktı. Ucuz ve geleceğe dönük bir proje olduğu için hükumetlerce kabul edildi.

Günümüzde yani 26. yüzyılda dünya tedavisi olmayan bir hastalıktan muzdarip. Hastalığa neden olan virüs ise uzaydan, Mars’tan geliyor ve tedavi bulma yöntemi de sadece orada. Ancak problem şu Mars gezegeni eskisi gibi değil. Terra Formar denen bir canlı türü tarafından yönetiliyorlar ve çok tehlikeliler. İnsanlık, deneyin sonuçlarını görmek için daha önce oraya gitti ama ya yok edildiler ya da kaçtılar. Terra Formar’lar ise 21. yüzyılda Mars’a gönderilen hamam böcekleri. Hamam böcekleri Mars’ta evrim geçirdi ve gezegenin kontrolünü ellerine aldılar.

Terra Formar’lar insanlardan çok daha güçlüler. Aynı zamanda öğrenen bir tip haline geldiler. Uygarlıkları sürekli gelişiyor ve insanlara karşı hiç dost canlısı değiller. İnsanlığın tek umudu ise Mars’tan alınacak olan tedavi. Bu yüzden insanlık Mars’ı almak için bir plan başlattı. Mozaik organ ekleme dediğimiz bir ameliyat ile insana dünyadaki herhangi bir canlının özellikleri verilebiliyor. Ameliyatın başarı riski düşük ama aldığınız canlıya göre bir anda çok güçlü de olabilirsiniz. Aynı zamanda yaralarınız büyük bir hızda iyileşir. Bu güçlerinizi harekete geçirmek içinse ”ilaç” kullanmak zorundasınız. İlaç kullanmadan normal bir insandan farkınız olmaz ama ilacı fazla kullanmak da insanlığınızı bitirebilir.

Bu 100 kişilik elit savaş birliğinin içinde ise Hizamaru Akari ve Michelle K. Davis’in özel bir yeri vardır çünkü onlar ve mozaik organlarla doğmuştur. Daha iyi olmaları için ekstradan ameliyat da geçirmişlerdir. Bu ameliyat güçlerini onlar da ilaçla harekete geçirir ama doğuştan sahip oldukları için ilaca ihtiyaçları yoktur. Evrimleşmiş böcekleri imha etmek ve Mars’ı kazanmak için en önemli kişilerdendirler. Aynı zamanda türlerinin tek örnekleri oldukları için (doğuştan mozaik organ) Dünya için de çok önemlidirler. Onlara sahip olmak ve yapılarını anlamak Dünya’ya hükmetmek anlamına gelebilir.

Yorumlar