Ana sayfa Oyunlar The Elder Scrolls II. Thalmor

II. Thalmor

PAYLAŞ

İlk Thalmor’un kukla krallığının aksine İkinci Thalmor çok büyük etkiler yaratmıştır.

 

Oblivion Geçitleri’nin, Tamriel’in çoğu yerine yaptığı gibi Summerset Isle’ye de gönderdiği birliklere halk dayanamamıştı. Kristal Kule çökmüş, ordular ve büyücüler katledilmişti. Ama ansızın Thalmor çıkageldi ve Oblivion Kapıları kapatıldı. Thalmor, Kapılar’ı kendilerinin kapattığı yalanını herkese inandırdılar. Summerset yönetimini ellerine aldılar. İlk iş olarak buranın ismini Alinor Ulusu olarak değiştirdiler. Dolayısıyla Alinor bölgesi de, yeni başkent olmuştu.

Alinor

Alinor’a dair bir çizim

 

Thalmor etki alanlarını geliştirmek için Valenwood’un yönetimine, bölgede bulunan işbirlikçi ve devrimcilerle son verdi. Valenwood Devrimi sonucunda, bölge Imperial’den ayrıldı ve Alinor ile birleşerek tarihte “Üçüncü Aldmeri Dominion” olarak bilinen birliği kurdular. Thalmor ve Aldmeri dış dünya ile hiçbir bağ kurmuyor, bilgi sızdırmıyordu. Imperial gitgide zayıflarken Aldmeri gücünü artırıyor ve Thalmor köklerini sağlamlaştırıyordu. Blade üyelerini avladılar, Thalmor yönetimine karşı çıkan herkesi sürdüler ya da öldürdüler. Thalmor bir kanser gibi Tamriel’e yerleşmişti…

Aradan pek zaman geçmemişken, Masser ve Secunda (Nirn’in uyduları, Aylar) kayboldu. Khajiitler için kutsal olan bu iki uydunun olmaması onları perişan etmişti. Elsweyr’de kaos oluştu. Thalmor, bilinmeyen büyülerle Masser ve Secunda’yı getireceğini açıkladı ve Aylar tekrar ufukta parlamaya başladı. Bunu Thalmor’un mu yaptığı bilinmiyor. Uyduların geleceğini önceden görmüş olabilirler fikri de mevcut. Her şeye rağmen, Khajiit ırkı Thalmor’a büyük bir minnet duydu ve Elsweyr, Aldmeri Dominion’a katıldı.

MasserandSecunda

Masser ve Secunda

 

Şimdi, Thalmor’un hedefi Tamriel İmparatorluğu idi. Kışkırtıcı tavırlar ve saldırılar gerçekleştirildi. Cyrodiil İmparatoru’na çok ağır bir anlaşma sunuldu. İmparatorluk, bir savaşı kaldıramayacak kadar güçsüz görünüyordu. Yine de şartlar çok zordu ve İmparator bunu reddetti. Thalmor da kışkırtıcı bir mesaj verdi. Aldmeri Dominion’da bulunan tüm Blade casuslarının kellesi.

Büyük Savaş yazısı sitemizde mevcut olduğu için yazma gereği duymuyorum. Buradan okuyabilirsiniz.

Thalmor, Büyük Savaş’tan galip bir şekilde ayrılmıştı. Yine de Hammerfall direnişe devam edip Aldmeri’yi püskürttü. Amaçlarının bazılarına ulaşamadılar. Savaştan sonra amaçları Skyrim’de Talos’a tapanları yakalamak ve işkence yapmak oldu. Tabi ki Stormcloak isyanında, isyancılara gizli gizli destek de verdiler…

Ancano

Kışhisar Koleji, Thalmor danışmanı Ancano.

Yorumlar