Ana sayfa Dizi / Film The 100 3. Sezon Başladı!

The 100 3. Sezon Başladı!

PAYLAŞ

Önceki yazımız da The 100‘ın tanıtımını yapmıştık. Birinci bölüm ile alakalı SPOILER VERECEĞİM, OKUMADAN ÖNCE DİKKAT EDİNİZ! 

– The 100‘ın birinci bölümü Dağ Savaşı’ndan 90 gün sonrasıyla başlıyor. Dünyalılar ve Ark arasında her hangi bir çatışma olmamakta fakat bu uzun sürmeyecek.  Bellamy ve Octavia önderliğinde Sektör 7’ye keşfe çıkan ekip, farklı bir sinyal yakalayıp Sektör 8’e doğru yola çıkıyorlar.

1

Bir yandan da Işık Şehri’nde olan Jaha ise oradaki yerini çoktan almış durumda. Fakat aynısını John için söyleyemiyoruz çünkü Jaha ve A.L.İ.E ( kendisinin akıllı bilgisayar sistemi olduğunu biliyoruz, dünyadaki nükleer saldırının arkasında da şimdilik onun olduğunu gördük. Amacı ise dünya nüfusunu azaltmak imiş. ) onu girdiği sığınağa kilitlediler.

Screen-Shot-2016-01-05-at-7.43.16-PM

Lincoln cephesinde ise her şey daha zor. Ark’taki yaşamına alışmaya çalışıyor, dışarı çıkamıyor ve Octavia ile araları gelgitli. Fakat bu durum en kısa zamanda düzelecek gibi görünüyor.

Ve her şey bir anda son buluyor, uzun süren barış ortamı bitecek gibi. Sektör 8’deki sinyale giden Bellamy ve arkadaşları orada Buz Halkı ile karşılaşıyorlar ve beklenmedik bir durum nedeniyle çatışma çıkıyor ve öldürülüyorlar. Tam bu sırada ise işler daha da ilginçleşir. Ekip, Konsül Marcus tarafından Sektör 4’e çağrılır ve asıl olay burada patlar. Konsül’ün yanında Indra vardır.

-the-100--season-3-p

Indra Clark’ın tehlike de olduğunu söyler. Dünyalılar tarafından avlanıyordur, dünyalılar ise ona Wanheda yani; Ölümün Komutanı diyor. Dünyalılara göre birini öldürürsen onun güçlerini alırsın. ( Clark ise koca dağdaki herkesi öldürmüştü. ) Wanheda’yı öldürür isen, Ölümün Komutanı olursun. Indra’nın bu olaya karışmasının nedeni ise tamamen bir savaşı önlemek.

Not : Giriş bölümü için gayet hoş bir bölümdü. İkinci bölümlü heyecanla bekliyorum.

Yorumlar