Ana sayfa Dizi / Film The 100 Dizisinin 7.Sezonu İçin Kritik Açıklama: "Bazı Tatsız Haberlerim Var!"

The 100 Dizisinin 7.Sezonu İçin Kritik Açıklama: "Bazı Tatsız Haberlerim Var!"

PAYLAŞ

Kass Morgan’ın aynı isimdeki kitabının uyarlaması olan ve dünyayı yeniden insanların yaşadığı bir yere çevirmeye çalışan 100 kişilik genç bir ekibin yaşadıklarını konu edinen dizi 2014 yılından beri yayını sürdürüyordu.

97 yıl önce radyoaktif bir savaşın sonucu olarak yeryüzündeki insanlığın sonu gelmiş ve yaşam gezegenin yörüngesinde bulunan 12 farklı ülkeye ait istasyonlarda yaşayanlardan ibaret olmuştur. Bu istasyon-yaşam oluşumu  Ark ismindeki istasyonun oluşturulması için Jaha başkanlığında birleşir. Ne var ki Ark’ın kaynakları günden güne azalmaktadır ve yöneticiler farklı çözümlere başvuracaklardır.  100 genç mahkûmun dünyadaki yaşam olanaklarının öğrenilmesi amacıyla harcanabileceği duyurulur ve eski suçlarının bağışlanacağı söylenerek kıyametten önce kurulan, içinde bolca erzak bulunduğu düşünülen Weather Dağı’nın yakınına eski bir uzay gemisiyle gönderilirler.

The 100; 3.Sezon 10. Bölümden bir kare.

İlk yayınlandığı günden itibaren izleyici kitlesini heyecanla sürükleyen dizinin 7. sezonun 2020 yılı içerisinde izleyicileriyle buluşması planlanıyor. Ancak dizinin yapımcısı olan Jason Rothenberg’in açıklamasına göre ‘The 100″ ekranlara 2020’de veda etmeye hazırlanıyor.

“The 100’ın 6. sezon finaline günler kala bazı tatsız haberlerim var: 7. sezon son sezonumuz olacak. Warner Bros ve CW’ya istediğimiz şekilde hikayemizi anlatmamıza izin verdikleri için ve kendi şartlarımıza göre diziyi yayınladıkları için sonsuza dek minnettarız. Ne kadar da harika bir yolculuktu!

Jason, 6 yıldır yayınlanan dizinin 7. Sezonunun final sezonu olacağını ve dizinin ekranlara veda edeceğini kamuoyuna bu şekilde duyurmuştu. İzleyicilerin merakla beklediği final sezonunun yayınlanma tarihinin ne olacağı ise henüz kesin değil.

Yorumlar