Ana sayfa Animeler ” The Breaker” Manhwa İncelemesi

” The Breaker” Manhwa İncelemesi

PAYLAŞ

The Breaker


Shiwoon adlı karakterimizin okulun bıçkın delikanlıları tarafından tartaklanmasından sonra Goomoonryong* ile karşılaşmasını ve onun öğrencisi olmasını konu alır.


 

Han Chun-Woo, Kuryong Lisesi’ne ; Lim Jung-Him doğum izni aldığı için vekaleten öğretmenlik yapmak için gelmiştir. Sapık bir karakter olan Han Chun-Woo , kızların soyunma odasını dikizlerken arkasında bir çocuk dayak yemektedir. Olayı sessizce izler ve serseriler gidince çocuğun yanına gider.

Shiwoon Kuryong Lisesi’nde okuyan korkak bir çocuktur. Bu korkaklığından faydalanmak isteyen serseriler tarafından düzenli olarak dayak yiyen ve haraca bağlanan karakterimiz Han Chun-Woo ile karşılaşır. Zaten dayak yemiş ve siniri bozulmuştur ve bu adam da onu bir güzel paylar. Bizim pısırık derse girdiğinde bir de ne görsün? Han Chun-Woo aslında öğretmenidir.

Shiwoon artık dayak yemekten bıkmıştır. Bir dövüş sanatları okuluna kayıt olmaya karar verir. Kursa doğru giderken yolda birilerinin tartıştığını duyar o tarafa baktığında ise Han Chun-Woo ‘ nun 3 kişi tarafından köşeye kıstırıldığını görür. Telefonunu eline alır ve olayı videoya kaydeder.

Bir gün sonra Shiwoon, Han Chun-Woo‘yu okulun rehber öğretmenine asılırken görür. Kavga eden adamla okuldaki adam arasındaki uçurum çok barizdir. Shiwoon adamın kim olduğunu iyiden iyiye merak etmiştir.

Shiwoon , günlük dayak serisine devam etmiş ve artık canına tak etmiştir. İntihar etmeye karar verir ve mekan olarak okulun çatısını seçer. Bu sırada Han Chun-Woo yine rehber öğretmenle okulun çatısında işi pişirmek üzeredir. Shiwoon parmaklıkların ardına geçer ve atlamak üzereyken öğretmeni bunu yakalar. Parmaklıklar ağırlığa dayanamaz ve kopar , ikisi de düşmektedir. Han Chun-Woo dövüşçü kimliğini konuşturur ve ikisini de kurtarır. Shiwoon hiç birşey hatırlamaz ama olan biten kafasını kurcalar.

Aradan biraz zaman geçince öğretmeninin yanına gider ve çektiği videoyu da koz olarak kullanıp onu dövüş sanatlarında eğitmesini ister. Öğretmenin bir şartı vardır. Okulun çevresinde 50 tur atmasını ister. Bunu başardığında onu öğrencisi olarak alacağını söyler. Shiwoon bunu başaramaz. Fakat henüz o günün akşamında Sağlık öğretmeni Shiwoon un ‘Ki merkezi’ nin hasarlı olduğunu ancak bu hasarı düzeltmek için elinde bir hap olduğunu söyler. Shiwoon bu hapı kullanır ve krize girer. Han Chun-Woo bir kez daha onun hayatını kurtarır.

Shiwoon artık düzelmiştir ve dövüş sanatları eğitimi başlamıştır.

 


The Breaker konu olarak güzel bir manhwa aslında ama oldukça durağan. Çizimleri kanımca gayet başarılı. Animeye uyarlanmayışı görsellikten bizi yoksun bıraksa da okunması gayet eğlenceli, benim tabirimle çerezlik (kısa sürede bitecek) bir manhwa. Heyecan unsurunu iyi kullanan mangaka bizi bir çok bölümde şaşırtmayı başarıyor. manhwa türkçeye 72 bölüm olarak çevrilip tamamlanmıştır. Menşei Güney Kore olan manhwanın devam versiyonu olan The Breaker New Waves ‘ i de gelecek günlerde inceleyip sizlerle paylaşacağım.


 

*9 dövüş sanatında ustalaşmış kişiye verilen ünvan.

Yorumlar