Ana sayfa Star Wars Heyecanlanmaya hazır olun, The Clone Wars geri dönüyor!

Heyecanlanmaya hazır olun, The Clone Wars geri dönüyor!

PAYLAŞ

Star Wars: The Clone Wars resmen geri geliyor. Disney’in Lucasfilm’in kontrolünü ele geçirmesinden önce Star Wars’un bayrağını elinde tutan Emmy ödüllü Clone Wars serisi, gösterime girmesinin 10.yıldönümünde yeni bir sezonla izleyiciyle buluşacak. Haber, içinde bulunduğumuz hafta gerçekleşmekte olan San Diego Comic-Con’da duyuruldu. George Lucas tarafından yaratılan ve Dave Filoni tarafından yönetilen seri, Klon Savaşları zaman aralığını başarılı bir şekilde seyirciye aktarmış, ancak Lucasfilm’in satılmasından sonra biz izleyenleri üzerek iptal edilmişti. Seri, zamansız bir şekilde iptal edilmeden önce beş sezon gösterimdeyken, daha sonra “geçiştirmek” amaçlı “Lost Missions” adlı altıncı sezonla veda etmişti.

Haber panelde #CloneWarsSaved etiketiyle duyuruldu ve 2008’de başlayan Star Wars serisinin hayranları tarafından ayakta alkışlandı. Star Wars: Rebels ve Star Wars filmlerinin devamı neden gösterilerek başarılı seri 2013 yılında iptal edilmişti.

The Clone Wars’ın dönüşü Disney’in yayın hizmetinde gerçekleşecek ve altıncı sezonda gerçekleşen olaylardan sonrasını anlatacak. Sezon genel olarak merakla beklenen Mandalore kuşatmasını ve Ahsoka’nın Jedi düzeni ile olan ilişkisini anlatacak. Yedinci (ve belki de final) sezon on iki bölümden oluşacak. Şu anda yayınlanma tarihi hakkında duyurulan bir gelişme yok. Ancak elimizde bizleri gayet heyecanlandırabilecek bir afiş ve fragmanımız mevcut.

 

Klon Savaşları takipçilerinin merak ettiği birçok soru cevaplanmasa da, haber yine de heyecan verici ve şaşırtıcı bir duyuru. Verdiği bir röportajda Filoni, bu tür bir sonucun gerçekleşeceğinin asla aklından geçmediğini söyledi. Maalesef daha fazla bilgi vermedi, ancak kendisi bu hikayenin geri kalanını anlatmak için durumu mükemmel bir fırsat olarak gördüğünü aktardı. Bizler de Filoni’nin Star Wars’ı ne kadar sahiplendiğini biliyor ve “yeni bir umutla” kaliteli işlerin devamını dört gözle bekliyoruz…

Yorumlar