Ana sayfa Oyunlar The Elder Scrolls The Elder Scrolls Evreni Hakkında 10 Bilgi.

The Elder Scrolls Evreni Hakkında 10 Bilgi.

PAYLAŞ

1. Eğer fark ettiyseniz ”Auriel’in Yayı” adlı eşya ile 3 TES oyununda da karşılaşıyoruz. Fakat bir sıkıntı var, bu eşya nasıl tüm Tamriel’i gezebiliyor ? Cevabı şu, Auriel’in Yayının kendi ait bir enerjisi var bu enerjiyi çeşitli özelliklerini ortaya çıkarmak için kullanır, ama eğer enerjisi biterse yay ortadan kaybolur ve tekrar enerjisini topladığında farklı bir noktada tekrar yeni sahibini bulmak için ortaya çıkar.30663-3-1359466463

2. Eğer bir daedric artifact kullanılmayacak duruma gelirse Obliviona geri döner.

17da31919e11bc242338fc9cc164c611

3. TES evreninde doğan biri için bir sınıfa yatkınlığı (Büyücü, Okçu vb. vb. ) doğduğu aydaki yıldız takımına göre belirlenir. 3 tane ana yıldız ve her birinin 3’er alt yıldızı vardır ana takım yıldızları büyücü, savaşçı ve hırsızdır. Mesela büyücü yıldızının altındaki mevsiminde doğduysanız yaşıtlarınızla kıyasla büyü gücünüz fazla olur ve büyüleri daha kolay öğrenirsiniz, Savaşçı yıldızının altında doğduysanız kılıç daha iyi kullanır ve yaşıtlarınıza göre daha kuvvetli olursunuz vb. vb.

Birthsign_mage
4. Nirni ele geçirmeye çalışan 2 Daedric Prince (Molag Bal ve Mehrunes Dagon) de Amulet of Kings ile durdurulmuştur.

the_amulet_of_kings__finished__by_drowsysnarkfish-d8lltwu
5. Khajiit inancında Aylar çok önemlidir ve bu inançta Jone ve Jode olmak üzere 2 tanrı vardır (gökte gördüğümüz ayı temsil eden 2 tanrı ) fakat 3. bir ay daha ve onu temsil eden bir tanrı daha vardır The Dark Moon yani Lorkan (Khajiitler Lorkaj der ) bu ay, kayıp aydır ayni tanrısı gibi (Lorkan the missing god ).

masser_and_secunda_by_tarnvogl-d5aqwzs

6. Nirne ilk geldiğinden dolayı Yfrre doğanın kanunu(veya kanunlarını) o koymuştur ve diğer ehlnofeyler de onu takip etmişlerdir. Aynı zamanda Bosmer ırkını o oluşturmuştur o yüzden diğer ”Normal” elflerin aksine Bosmerlar baş tanrı olarak Auriel yerine Yfrre yi baş tanrı görürler.
7. Shivering Isles Oblivion alemleri arasında şekli normal ”gezegen” gibi olmayan,bir alemidir. Yani dünya düzdür mantığı burada doğru oluyor.

a
8. Peryite’in artifacti ”SpellBreaker” adlı kalkan aslında Dwemer eseridir.
9. Müziğin bulunması Sheogorath’ın eseridir, Sheogorath günün birinde Nirn’e kılık değiştirip girdiğinde buradaki ölümlü hayatın kendi sonsuz hayatından daha sıkıcı olduğuna karar vermiş ve onların hayatlarını daha ilginç kılabilmek için kuşların güzel sesini dinleyen bir bayanı parçalara ayırıp kafa tasından ve kol kemiklerinden davul, tendonlarından ut ve diğer kemiklerinden flüt yapıp ölümlülere sunmuştur.

tes__sheogorath_by_coupleofkooks-d4ondl2
10. Khajiitler doğdukları gecenin aylarının görüntüsüne göre fiziksel şekilleri belirlenir.

51de62600513f3957bb59965cd0cd47b

Yorumlar