Ana sayfa Oyunlar Diğer Oyunlar THE GAME AWARDS 2017 – ÖDÜLLER

THE GAME AWARDS 2017 – ÖDÜLLER

PAYLAŞ

Dün itibariyle Game Awards 2017, yani Yılın Oyun Ödülleri sona erdi. Hem yeni oyunlar hakkında duyurular aldığımız törende, hem mevcut oyunlar hakkında yeni bilgiler edindik ve ödüller, sahiplerini buldu. From Software’ın yeni oyun çıkaracağı haberi gibi, bazı heyecan verici şeyler de oldu. İyisiyle kötüsüyle, tören bitti ve en başta Yılın Oyunu olmak üzere daha bir sürü ödülün kazananı belli oldu.

O ZAMAN BAŞLIYORUZ!

 

Yılın En İyi Oyunu

  • Horizon Zero Dawn (Guerrilla Games / Sony Interactive Entertainment)
  • Persona 5 (Atlus)
  • PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG Corp.)
  • The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Nintendo EPD / Nintendo)
  • Super Mario Odyssey (Nintendo EPD / Nintendo)

En İyi Oyun Yönetmeni

  • Resident Evil 7: Biohazard (Capcom)
  • Super Mario Odyssey (Nintendo EPD)
  • Horizon Zero Dawn (Guerrilla Games)
  • Wolfenstein II: The New Colossus (MachineGames / Bethesda)
  • The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Nintendo EPD)

En İyi Hikaye Anlatımı

  • Wolfenstein II: The New Colossus (Jen Matthies, Tommy Tordsson Bjork / MachineGames)
  • Nier: Automata (Yoko Taro, Hana Kikuchi, Yoshiho Akabane / Platinum Games)
  • Horizon Zero Dawn (John Gonzalez / Ninja Theory)
  • Hellblade: Senua’s Sacrifice (Tameem Antoniades, Elizabeth Ashman-Rowe / Ninja Theory)
  • What Remains of Edith Finch (Ian Dallas / Giant Sparrow)

En İyi Sanat Yönetimi

  • Destiny 2 (Bungie / Activision)
  • Cuphead (Studio MDHR Entertainment)
  • Horizon Zero Dawn (Guerrilla Games / Sony Interactive Entertainment)
  • The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Nintendo EPD / Nintendo)
  • Persona 5 (Atlus)

En İyi Bağımsız Oyun

  • Night in the Woods (Infinite Fall)
  • Hellblade: Senua’s Sacrifice (Ninja Theory)
  • Cuphead (Studio MDHR Entertainment)
  • Pyre (Supergiant Games)
  • What Remains of Edith Finch (Giant Sparrow / Annapurna Interactive)

En İyi Çıkış Yapan Bağımsız Oyun

  • Golf Story (Sidebar Games)
  • Cuphead (Studio MDHR Entertainment)
  • Hollow Knight (Team Cherry)
  • Mr. Shifty (Team Shifty)
  • Slime Rancher (Monomi Park)

En İyi Müzik Kaydı

  • Destiny 2 (Mike Salvatori, Skye Lewin, C Paul Johnson)
  • Cuphead (Kristofer Maddigan)
  • NieR: Automata (Keiichi Okabe, Keigo Hoashi)
  • Persona 5 (Shoji Meguro)
  • The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Manaka Kataoka, Yasuaki Iwata)
  • Super Mario Odyssey (Naoto Kubo, Shiho Fujii, Koji Kondo)

En İyi Ses Dizaynı

  • Hellblade: Senua’s Sacrifice (Ninja Theory)
  • Destiny 2 (Bungie)
  • Resident Evil 7: Biohazard (Capcom)
  • Super Mario Odyssey (Nintendo EPD / Nintendo)
  • The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Nintendo EPD / Nintendo)

En İyi Performans

  • Melina Juergens, Hellblade (as Senua)
  • Laura Bailey, Uncharted: The Lost Legacy (as Nadine Ross)
  • Claudia Black, Uncharted: The Lost Legacy (as Chloe Frazer)
  • Brian Bloom, Wolfenstein II: The New Colossus (as BJ Blazkowicz)
  • Ashly Burch, Horizon: Zero Dawn (As Aloy)

Etki Bırakan Oyun

  • Night in the Woods (Infinite Fall)
  • Please Knock on My Door (Levall Games AB)
  • Hellblade: Senua’s Sacrifice (Ninja Theory)
  • Bury Me, My Love (The Pixel Hunt / Figs / ARTE / Playdius)
  • Life is Strange: Before the Storm (Deck Nine / Square Enix)
  • What Remains of Edith Finch (Giant Sparrow / Annapurna Interactive)

En İyi Devam Eden Oyun

  • Grand Theft Auto Online (Rockstar Games)
  • Destiny 2 (Bungie / Activision)
  • Overwatch (Blizzard)
  • PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG. Corp)
  • Rainbow Six: Siege (Ubisoft Montreal / Ubisoft)
  • Warframe (Digital Extremes)

En İyi Mobil Oyun

  • Super Mario Run (Nintendo)
  • Old Man’s Journey (Broken Rules)
  • Monument Valley 2 (ustwo games)
  • Hidden Folks (Adriaan de Jongh / Sylvain Tegroeg)
  • Fire Emblem Heroes (Intelligent Systems / Nintendo)

En İyi El Konsolu Oyunu

  • Fire Emblem Echoes: Shadows of Valentia (Intelligent Systems / Nintendo)
  • Metroid: Samus Returns (MercurySteam / Nintendo)
  • Monster Hunter Stories (Marvelous / Capcom / Nintendo)
  • Ever Oasis (Grezzo / Nintendo)
  • Poochy and Yoshi’s Woolly World (Good-Feel / Nintendo)

En İyi Sanal Gerçeklik (VR) Oyunu

  • Resident Evil 7: Biohazard (Capcom)
  • Farpoint (Impulse Gear / Sony Interactive Entertainment)
  • Lone Echo (Ready at Dawn / Oculus Studios)
  • Superhot VR (Superhot Team)
  • Star Trek: Bridge Crew (Red Storm Entertainment / Ubisoft)

En İyi Aksiyon Oyunu

  • Destiny 2 (Bungie / Activision)
  • Prey (Arkane Studios / Bethesda)
  • Wolfenstein II: The New Colossus (MachineGames / Bethesda)
  • Nioh (Team Ninja / Sony Interactive Entertainment)
  • Cuphead (Studio MDHR Entertainment)

En İyi Aksiyon Macera Oyunu

  • Assassin’s Creed: Origins (Ubisoft Montreal / Ubisoft)
  • Horizon Zero Dawn (Guerrilla Games / Sony Interactive Entertainment)
  • Uncharted: The Lost Legacy (Naughty Dog / Sony Interactive Entertainment)
  • Super Mario Odyssey (Nintendo EPD / Nintendo)
  • The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Nintendo EPD / Nintendo)

En İyi Rol Yapma Oyunu

  • Divinity: Original Sin II (Larian Studios)
  • Final Fantasy XV (Square Enix Business Division 2 / Square Enix)
  • Persona 5 (Atlus)
  • NieR: Automata (Platinum Games / Square Enix)
  • South Park: The Fractured But Whole (Ubisoft San Francisco / Ubisoft)

En İyi Aile Oyunu

  • Super Mario Odyssey (Nintendo EAD / Nintendo)
  • Mario Kart 8 Deluxe (Nintendo EAD / Nintendo)
  • Mario + Rabbids Kingdom Battle (Ubisoft Paris + Milan / Ubisoft)
  • Sonic Mania (PagodaWest Games, Headcannon / Sega)
  • Splatoon 2 (Nintendo EPD / Nintendo)

En İyi Strateji Oyunu

  • Mario + Rabbids Kingdom Battle (Ubisoft Paris + Milan / Ubisoft) 
  • Halo Wars 2 (Creative Assembly, 343 Industries / Microsoft Studios)
  • XCOM 2: War of the Chosen (Firaxis Games / 2K)
  • Total War: Warhammer II (Creative Assembly / Sega)
  • Tooth and Tail (Pocketwatch Games)

En İyi Spor/Yarış Oyunu

  • FIFA 18 (EA Vancouver / EA)
  • NBA 2K18 (Visual Concepts / 2K Sports)
  • Forza Motorsport 7 (Turn 10 Studios / Microsoft Studios)
  • Gran Turismo Sport (Polyphony Digital / Sony Interactive Entertainment)
  • Pro Evolution Soccer 2018 (PES Productions / Konami)
  • Project Cars 2 (Slightly Mad Studios / Bandai Namco Entertainment)

En İyi Multiplayer Oyun

  • PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG Corp.)
  • Call of Duty: WWII (Sledgehammer Games / Activision)
  • Destiny 2 (Bungie / Activision)
  • Fortnite (Epic Games)
  • Mario Kart 8 Deluxe (Nintendo EAD / Nintendo)
  • Splatoon 2 (Nintendo EPD / Nintendo)

En Çok Beklenen Oyun

  • The Last of Us Part II (Naughty Dog / Sony Interactive Entertainment)
  • Red Dead Redemption II (Rockstar Games)
  • God of War (Santa Monica Studio / Sony Interactive Entertainment)
  • Marvel’s Spider-Man (Insomniac Games / Sony Interactive Entertainment)
  • Monster Hunter World (Capcom)

En İyi Dövüş Oyunu

  • Marvel vs. Capcom: Infinite (Capcom)
  • Tekken 7 (Bandai Namco Studios / Bandai Namco Entertainment)
  • Injustice 2 (NetherRealm Studios / Warner Bros. Interactive Ent)
  • Arms (Nintendo EPD / Nintendo)
  • Nidhogg 2 (Messhof Games)

En Popüler Yayıncı (Streamer)

  • Guy Beahm (“Dr. Disrespect”)
  • Clint Lexa (“Halfcoordinated”)
  • Andrea Rene (What’s Good Games)
  • Steven Spohn (AbleGamers)
  • Mike Grzesiek (“Shroud”)

En İyi eSpor Oyunu

  • League of Legends (Riot)
  • Rocket League (Psyonix)
  • Overwatch (Blizzard)
  • Dota 2 (Valve)
  • Counter-Strike: Global Offensive (Valve)

En İyi eSpor Oyuncusu

  • Kuro “KuroK”” Salehi Takhasomi (Team Liquid, Dota 2)
  • Nikola ‘NiKo’ Kovac (FaZe Clan, Counter-Strike: GO)
  • Marcelo “coldzera” David (SK Gaming, Counter-Strike: GO)
  • Lee Sang-hyeok “Faker” (SK Telecom 1, League of Legends)
  • Je-hong “ryujehong” Ryu (Seoul Dynasty, Overwatch)

  • FaZe Clan
  • Cloud 9
  • Lunatic-Hai
  • SK Telecom T1
  • Team Liquid

Öğrenci Oyun Ödülü

  • Meaning (Hariz Yet / DigiPen Institute of Technology Singapore)
  • Level Squared (Kip Brennan, Stephen Scoglio, Dane Perry Svendsen / Swinburne University)
  • Impulsion (Hugo Verger, Remi Bertrand, Maxime Lupinski / IIM)
  • Hollowed (Erin Marek, Jerrick Flores, Charley Choucard / University of Central Florida)
  • From Light (Alejandro Grossman, Steven Li, Sherveen Uduwana / USC)
  • Falling Sky (Jonathan Nielssen, Nikolay Savoy, Mohsen Shah / National Film & TV School)

 

BİR BAŞKA OYUN ÖDÜLLERİ TÖRENİNDE GÖRÜŞMEK ÜZERE!

Yorumlar