Ana sayfa Dizi / Film The Last Ship Tanıtım

The Last Ship Tanıtım

PAYLAŞ

The Last Ship (2014)
Tür:
Aksiyon, Drama, Bilim Kurgu İMDB: 7,4 Benim Puanım: 8
2 Sezon, 23 Bölüm

217 kişilik bir ABD savaş gemisi Tom Chandler önderliğinde sıradan bir tatbikat için kutuplara gönderilmiştir. Tüm mürettebatın telefon, televizyon uydu v.b aletler kullanması ve herhangi bir şekilde iletişime geçmesi yasaktır. Gemidekiler her şeyden habersiz normal bir şekilde görevlerini yaparken yanlarında Dr.Rachel Scott kutuplarda araştırma yapmak için onlarla gelmiştir.Dr.Rachel kutuplarda göçebe kuşlar hakkında araştırmasını yaparken anlamsız bir şekilde saldırıya uğrar ve denizciler sayesinde bu saldırıdan kurtulur. Gemidekiler  başarılı bir şekilde görevlerini bitirip geri dönmeye hazırlanırken yasakların kalkması ile büyük gerçekle karşılaşırlar.
LastShipS1E06_04

Çoğu denizci ailelerine ulaşmaya çalışır ama ulaşamazlar kısa bir süre sonra her şeyi öğrenirler. Büyük bir salgın hastalık dünya üzerinde ki yaşamın neredeyse tamamını yok etmiştir ve ABD hükemetinin onlara önceden gönderdikleri bir video kayıtı asıl görevlerini onlara açıklamaktadır. Görevleri Dr. Rachel önderliğinde bir tedavi bulup ABD topraklarına gelmeleri ve insanlığı kurtarmalarıdır. Bu videodan sonra Dr.Rachel yaptığı her şeyi mürettebata açıklamak zorunda kalır kutuplara virüsün ilk halini bulmak için gelmiştir ve bunun tedavi için çok önemli olduğunu düşünmektedir. Ne yapacaklarını şaşıran gemidekiler Kaptan Chandler’in kendini öne çıkarması ile tedavi çalışmalarına başlamışlardır.

Atmosfer, Efektler:
Dizinin gerçek bir savaş gemisinde çekilmesi normal olarak gemide geçen bölümleri aşırı gerçekçi kılıyor. Askeri ekipmanları ve bot v.b gibi araçlarda paraya kıyan dizi oldukça iyi bir iş başarmış. Hastalıklı insanlarda da iyi bir makyaj yapmayı başaran dizi ekibi için şuan bir sorun göremedim. Efektlerde ise geminin dışarıdan görünüşü, helikopterlerin iniş ve kalkışları, geminin ateş etmesini gerçekçi yapmayı başarmışlar.

Fragman:

 

Yorumlar