Ana sayfa Dizi / Film The Travelers Tanıtım

The Travelers Tanıtım

PAYLAŞ

The Travelers (2016)

Tür: Bilimkurgu, Gizem |  IMDb Puanı: 7.8

Son zamanda artan bilim-kurgu temalı diziler kervanına “The Travelers” da geçtiğimiz haftalarda çarpıcı bir giriş yaptı. Netflix ve Showcase ortaklığı ile yapılan dizi, genel olarak ilgi çekici bir çerçeve çiziyor.

Dizi, bizim aslında farkında olup pek de umursamadığımız bir gerçeği yüzümüze vurarak başlıyor: Dünyayı mahvediyoruz. Günümüzden yüzlerce yıl sonra, teknolojinin geldiği son noktada insanlar artık kurtarılamaz bir dünyada yaşamaktadır. Kendi geleceklerini mahveden insanoğlu, çareyi geçmişe dönerek henüz yaşanmamış olan geleceği kurtarmakta bulmuştur. Bunun için de “Travelers” adı verilen bir grup insan seçilmiş, geçmişe yollanmıştır.

mv5bmjqxm2e4zmitmze2zi00mzzhltliy2utzwnkytuxmmy0yzqzxkeyxkfqcgdeqxvymza1njk1ma-_v1_sx1777_cr001777888_al_

FBI ajanı Grant MacLaren , takım kaptanı; Marcy, genç, sosyal güvenlik kurumuna bağlı yaşayan zihinsel engelli güzel bir kız; Carly , şiddet içerikli bir ilişki yaşayan bekar bir anne; Trevor , lisenin badboylarından biri; ve Philip , eroin-bağımlısı bir üniversite öğrencisi. Sadece tarih bilgisi ve sosyal medya’dan topladıkları bilgilerle hayata ayak uydurmaya çalışan bu 5 kişi, ve daha tanışmadığımız binlercesi, insanoğlunu bekleyen korkunç geleceği engellemek gibi çok ağır bir görevle yükümlüdürler.

Patrick Gilmore as David, Mackenzie Porter as Marcy, Eric McCormack as Grant MacLaren, Jared Paul Abrahamson as Trevor, Nesta Marlee Cooper as Carly, and Reilly Dolman as Philip in Showcase's Travelers. (CNW Group/Showcase)
Patrick Gilmore as David, Mackenzie Porter as Marcy, Eric McCormack as Grant MacLaren, Jared Paul Abrahamson as Trevor, Nesta Marlee Cooper as Carly, and Reilly Dolman as Philip in Showcase’s Travelers. (CNW Group/Showcase)

Son zamanlarda tekrar moda olan zaman yolculuğu temasını kullanan The Travelers’ın, aslında çok da yabancı olmadığımız bir konusu var. Karakterler biraz daha iyi yazılabilirmiş, ama insanı içine çeken, mistik bir atmosferi var ve dizinin müzik seçimi on numara, Eric Mccormack faktörünü saymıyorum bile. İzleyiciyi bazen geren, bazen heyecanlandıran, ve sürekli meraklandıran bir atmosferi var. Bu insanlar kim? Gelecekten niye geldiler? Günümüzü nasıl kurtaracaklar? Neler biliyorlar?…  Zaten Stargate efsanesinden tanıdığımız yapımcı Brad Wright’dan da daha azı beklenemezdi.

Merak uyandırıcı bir ilk bölüm ile ekranlara merhaba diyen The Travelers, ilgi çekici bir ilk bölüm, Netflix ve SC etiketi, yeni bölümler çıktıkça ak mı kara mı olacağı belli olan bir yapıta benziyor.

Fragman:

Yorumlar