Ana sayfa Dizi / Film The Witcher’ın Yeni Sezonu Hakkında Yeni Ayrıntılar Geldi!

The Witcher’ın Yeni Sezonu Hakkında Yeni Ayrıntılar Geldi!

PAYLAŞ

Netflix aracılığıyla ekranlarda yerini alan The Witcher serisinin 2021 yılında gelecek olan 2. sezonu hakkında çalışmalara ve çekimlere başlanıldığı resmi olarak duyuruldu!

2. sezon izleyicilerini bir çok yeni karakter bekliyor!

İkinci sezonda yer alacak yeni oyunculardan bazıları; Yasen Atour ‘Coen’ karakteriyle (Hatırlarsanız Elflerin Kanı kitabı sayesinde karşılaştığımız bu karakter sevgili Cirillamızı Kaer Morhen’de dövüş üzerine eğiten bir ustaydı), Peaky Blinders’ın tanıdık yüzlerinden Paul Bullion ‘Lambert’ karakteriyle, Hızlı ve Öfkeli 9 ile tanıştığımız Thue Ersted Rasmussen ‘Eskel’ karakteriyle, Agnes Bjorn ‘Vereena’ karakteriyle, The Danish Girl filmi ile tanıdığımız Aisha Fabienne Ross ‘Lydia’ karakteriyle, ünlü seri Game of Thrones’in oyuncusu Kristofer Hivju ‘Nivellen’ karakteriyle ve son olarak Mecia Simson ‘Francesca’ karakteriyle yeni sezonda yerini alacak! Bu sezon dizi de bir çok Witcher görmemiz mümkün. Aynı zamanda yeni sezon çekimlerinin Ağustos ayına kadar süreceği hakkında bilgi verildi.

İkinci sezonda Geralt’ın, birinci sezonda gördüğümüz yaratıklarla olan savaşma sahnelerinin farklı türler ile daha fazla yer alacağı ve Lauren S. Hissrich yaptığı açıklamaya göre Nilfgaardian zırhını ikinci sezonda çok farklı bir bakış açısıyla yansıtalacağı verilen bilgiler arasında.

Mads Mikkelsen ikinci sezonda yer almayacak!

İkinci sezonda yer alması beklenen Vesemir rolü için yapımcıların teklif sunduğu iki isim vardı. Bunlar; Michael Keaton ve Mads Mikkelsen idi fakat iki oyuncu ile yaşanan bazı anlaşmazlıklar sonucunda bu ünlü isimler listeden çıkarılarak rol için Mark Hamill’e teklif götürüldüğü açıklandı.

Ayrıca ikinci sezonun bölümleri çoğunlukla farklı kişiler tarafından yönetilecek! Gelen bilgilere göre yeni sezonun ilk iki bölümü  Stephen Surjik, üçüncü ve dördüncü bölümünü Sarah O’Gorman, beşinci ve sekizinci bölümü Ed Bazalgette ve son olarak altıncı ve yedinci bölümü ise Geeta Patel tarafından yönetilecek.

Hayranlar tarafından tepki çeken bir diğer olay ise dizinin 8 bölüm olması oldu. Oyunu oynamamış olan izleyiciler için evreni daha iyi tanımak bir öncelik haline geldiğinden bu tarz düşünen izleyiciler bölüm sayısını fazlasıyla kısa bulup sosyal medya üzerinden tepki gösterdi.

Yorumlar