Ana sayfa Diğer Fantazya Marvel Thor’un Çekici Mjolnir’i Kaldırmaya Layık Kahramanlar

Thor’un Çekici Mjolnir’i Kaldırmaya Layık Kahramanlar

PAYLAŞ

1

1. Odin, Bor ve Buri
Thor’un babası Odin, büyükbabası Bor ve büyük-büyükbabası Buri de çekici kaldırabilenlerden. Zaten Thor’un ataları kaldırmayacaktı da kim kaldıracaktı?

 

2

2. Beta Ray Bill
Kafası ata benzeyen ve Korbinite adlı ırktan gelen kahramanımız, Marvel evreninde birçok olayda önemli rol alan Beta Ray Bill, Mjolnir’i kaldırmaya layık olanlardan. Hatta layık olup olmadığını Odin’e kanıtladıktan sonra Odin kendisine benzer güçlerdeki Stormbreaker çekicini verir.

 

3

3. Captain America
Her ne kadar filmde çekici kaldıramasa da Thor’u şaşırtmayı başardı. Her zaman dürüst ve onurlu olan kahramanımız filmin aksine çizgi romanda iki kere çekici kaldırmayı başarır.

 

4

4. Hulk
Evrenin en güçlü kahramanı da bu listede. Yenilmezler’in Thanos ile mücadelesinde çekici kaldırır ve Thanos’a saldırır. Ancak Thanos’un zihin oyunuyla Hulk Mjolnir ile Thor’u döver. Son Yenilmezler filminde Thanos sonda gülümsüyordu. Belki gelecek filmde bu sahne yer alır, kim bilebilir?

 

5

5. Superman
Adalet Birliği ve Yenilmezler’in ortak çizgi romanında düşmanları Krona’ya karşı zorlanmaktadırlar. Son çare olarak tüm kahramanlar Superman’in üstüne oynar ve güçlü eşyalarını Superman’e verir. Superman ise tüm riskleri alarak Mjolnir’i kaldırır ve etkili bir şekilde Krona’ya saldırır. Sonucunda Krona’yı durdurmayı başarırlar.

 

6

6. Magneto
Çocuklarının ölümü üzerine çılgına dönen Magneto, mutant güçlerini kullanarak Mjolnir’i kaldırır ve dünyanın kutup manyetiklerini tersine çevirir. Ancak bu olay Marvel’ın Ultimate evreninde gerçekleşmiştir. Magneto aynı gücü Marvel evreninde de denemiştir fakat başaramamıştır.

 

7

7. Wonder Woman
Adalet Birliği ve Yenilmezler bir araya gelmeden önce karşı karşıya savaşmışlardı. Thor şimdiki Shazam, o zamanın Captain Marvel’ı ile dövüşürken Mjolnir’i düşürür ve çekiç Wonder Woman’ın eline geçer. Wonder Woman Mjolnir’in verdiği üstün yetenekleri beğenir ancak rakibi Storm’u yenmek için çekice ihtiyacı olmadığını söyler ve yere geri bırakır. Seride kimin kazanacağını çizgi roman severler telefon oylaması ile kendileri karar vermiştir ve sonucunda Storm, Wonder Woman’ı yenmeyi başarmıştır.

 

8

8. Storm
X-Men korkusuz liderlerinden Storm da Mjolnir’i kaldırabilen kahramanlarımızdan. 1980 tarihinde çizgi romanda Loki tarafından düşürülen çekici Storm kaldırır. Ne yazık ki Storm’un çekici kavrayabilecek kadar uzun elleri yoktu.

 

9

9. Red Hulk
Mjolnir’in büyüsünün bazı açıkları var, bu açıklardan yararlanarak Red Hulk çekici kaldırıyor. Thor ile uzayın boşluğuna kadar çıkan dövüşlerinde Red Hulk, yerçekimsiz ortamdan yararlanarak Mjolnir’i alarak Thor’un ağzına ağzına vurarak dövüyor. Bunun intikamını Thor ileride alsa da yediği dayağı unutmasa gerek.

 

10

10. Thunderstrike
Thor serisinde yer alan yardımcı karakterlerden biri olan Eric Masterson, Mjolnir’i kaldırmaya layık olduğu anlaşılınca Odin tarafından aynı Beta Ray Bill’e verdiği gibi Thunderstrike’a da silah verir. Ancak bu sefer silah çekiç değil, gürzdür. Daha sonra Yenilmezler’de Thor’un rolünü almıştır.

 

11

11. Vision
Yenilmezler’in düşmanı Ultron tarafından yaratılan Vision, filmden hatırladığınız gibi Mjolnir’i kaldırabilen tek robot. Her ne kadar Ultron tarafından yaratılsa da tamamen düşünceleri Ultron ile zıt diyebiliriz. Ayrıca Vision, uzun bir süre Yenilmezler’in sadık bir üyesi olarak yer aldı.

 

12

12. Awesome Andy
Mjolnir’in güçlü bir büyüsü olsa da bazı kusurları olduğunu söylemiştik. Bu açıktan yararlanan Awesome Andy, Mjolnir’i kaldırmayı başardı. Awesome Andy, Mad Thinker tarafından süper güçleri ve kişilikleri kopyalama yeteneğine sahip bir android olarak yaratıldı. Daha sonrasında Mad Thinker’ın kötülüklerinden kurtulan androidimiz iyiliğin tarafına geçerek basit bir insan hayatı yaşamaya başladı.

 

13

13. Conan
Bir tarafta Barbar Kralı Conan, diğer tarafta Şimşek Tanrısı Thor!
Marvel’ın alternatif hikayesinde geçmişe dönen Thor, Conan’ın yanında savaşmaya başlar. Conan’ın baş düşmanı Thoth-Amon, Mjolnir’in gücünün farkına varır ve kendisine ister. Mjolnir’in gücünü çalmaya çalışırken Thoth-Amon yanarak ölür ve Thor ağır yaralanır. Seride çekici son kez kaldıran Thor, Conan’a uzatır. Conan, Mjolnir’e sahip olduktan sonra ne yaptı bilmiyoruz çünkü serinin devamı gelmedi.

Yorumlar