Ana sayfa Dizi / Film “Tolkien” Filminin Çekimleri Başladı!

“Tolkien” Filminin Çekimleri Başladı!

PAYLAŞ
Tolkien

 

Geçtiğimiz günlerde çekimlerine başlanan ve büyük üstad J.R.R. Tolkien’in hayatını konu alan “Tolkien” filminden ilk görüntüler yayınlandı.

Yapımcılığını Fox Searchlight’ın üstlendiği film, The Hobbit, Yüzüklerin Efendisi ve Silmarillion gibi fantastik edebiyatın mihenk taşı niteliğindeki eserleriyle tanınan John Ronald Reuel Tolkien’in hayatını anlatacak.

Yönetmenliğini Dome Karukoski’nin yaptığı biyografi-drama türündeki Tolkien filminin başrolünde J.R.R. Tolkien’i canlandırmak üzere Nicholas Hoult bulunuyor. Aktris Lily Collins’i de Edith Bratt rolünde izleyeceğiz.

lily collins - nicholas hoult
Lily Colins – Nicholas Hoult

 

Star Trek serisinden tanıdığımız İrlandalı aktör Colm Meaney’yi ise üstadın hayatında büyük öneme sahip olan Peder Francis olarak izleyeceğiz. Filmin senaryosunu David Gleeson ve Stephen Beresford ikilisi yazdı.

Colm Meaney

 

Film, ünlü yazarın arkadaşlarını, aşkını ve sanatsal ilhamını bulduğu gençlik yıllarını anlatacak. Yazarın 1. Dünya Savaşı’na katılmasıyla birlikte Orta Dünya romanlarını nasıl yazdığını, nelerden ilham aldığını ve bunun günlük hayatına nasıl yansıdığını gösterecek.

tolkien world war 1

 

Filmin vizyon tarihi henüz bilinmemekte ancak herhangi bir bilgi geldiği zaman bu yazı güncellenecektir.

İşte film setinden bazı kareler:

Yorumlar