Ana sayfa Oyunlar Diğer Oyunlar Town Of Salem Güncelleme – Yeni Karakterler

Town Of Salem Güncelleme – Yeni Karakterler

PAYLAŞ
Browser oyunu olarak çıkışını yapan Town of Salem, yoğun istek üzerine geçtiğimiz aylarda Steam’de boy göstermeye başlamıştı. Basit grafiklerine rağmen en iyi rol yapma oyunları arasında yerini alan Town of Salem’i oynamak gerçekten eğlenceli hele bir de arkadaşlarınızla oynarsanız kat ve kat zevkli oluyor. Mevcut 20 karakteri olan Town of Salem’e 15 yeni karakter geleceği açıklandı. Bir hayli güzel karakterler var. Fakat bazı karakterler bazılarına göre daha kolay gibi duruyor. Eee tabi bu durum hangi oyunda yok? Fazla uzatmadan geçelim karakterlere. (Fantazya Gaming Facebook grubu üyelerinden Ersin Tutuman ve Berk Budak’a çeviri için teşekkür ediyoruz)TOWN OF SALEM YENİ ROLLER VE ÖZELLİKLERİ

Öncelikle resmi özellikler olmadığını, şuan test aşamasında olduğunu ve ama özelliklerin az buçuk bu şekilde olduğunu not düşeyim.

Trapper (Tuzakçı) – Town Protective

Oyuncuların evlerinin önüne tuzak koyabilir. Eğer herhangi bir karakter, tuzak kurulan eve giderse tuzak etkinleşir. Ayrıca tuzağın kurulması için 1 gece beklemek gerekir. İlk geceden tuzak kuramazsınız.

Tracker (İz Sürücü) – Town Investigate

İz Sürücü, herhangi bir oyuncuyu seçip onu her gece izleyip, kimi ziyaret ettiğini görebilir. Eğer izini sürdüğü kişi, kimseyi ziyaret etmezse bildirim gelmez.

Ambusher (Baskıncı) – Mafia Killing

Baskıncı, seçtiği bir oyuncunun evinin dışında bekler ve evi ziyaret eden kişiyi öldürür.

Hypnotist (Hipnozcu) – Mafia Deception

Hipnozcu, diğer oyuncuların yanlış bildirim almasını sağlar. Her gece seçeceğiniz kişiyi hipnoz edebilirsiniz. Saldırıya uğradığınızda iyileştirilmiş veya rol bloklanmışsanız sizi izleyen kişi yanlış bildirim alacak.

Guardian Angel (Koruyucu Melek) – Neutral Benign

Exe’nin tam tersidir. Koruyucu Melek, oyunun başından sonuna kadar, hedef olan kişiyi korumak zorundadır. Ayrıca hedef olan kişiyi, oyun başına 2 kere, iyileştirebilir veya arındırabilir. (?) Eğer hedefiniz ölürse Survivor’a dönüşürsünüz.

Necromancer (Diriltici) – Coven Evil

Diriltici, ölen bir oyuncunun cesetdini canlandırır ve hedeflediği oyuncuya saldırtabilir.

Medusa (Medusa) – Coven Evil

Medusa, taş gazını kullanarak, kendisini ziyaret eden kişileri taşa dönüştürebilir ve bu taşa dönüşen kişilerin notları ve rolleri gözükmez. Ayrıca Necronomicon ile istediğiniz evi ziyaret edip, evdeki oyuncuyu taşa dönüştürebilirsiniz.

Potion Master (İksir Ustası) – Coven Support

İksir Ustası’nın seçebileceği 3 iksir vardır. İyileştirme iksiri, belirleyici iksir ve saldırı iksiri. Her iksir kullanıldığında, hepsinin ayrı ayrı 3 günlük bekleme süresi vardır. İksirler ile herhangi birisini iyileştirebilir, rolünü öğrenebilir veya ona saldırabilirsiniz.

Pirate (Korsan) – Neutral Chaos

Survivor gibi herkesle kazanabilen bir roldür (Kendisine düşman olan bir rol kalmadığında şartı vardır.). Amacı oyun sonuna kadar hayatta kalmaktır. Hayatta kalmak için ise rol çalar, bunu kağıt taş makas tarzı bir oyunla yapar. Jailor gibi gece oyuncuyu çeker ve onunla bu oyunu oynar. Eğer kazanırsa o rolmüş gibi görünür. Rolünü çaldığı kişi amnesiaca döner. Başarılı şekilde 2 rol çakmak zorundadır.

Crusader (Haçlı) – Town Protective

Doctor ve BG karışımı bir rol. Ama ikisinden de daha güçlü. Koruduğu kişiye bir saldırı olursa saldıran kişiyi öldürür ama BG’nin aksine ölmez. Vampire saldırılarını engeller ama onları ne öldürebilir ne de Vampire tarafından öldürülebilir (Gece kendisi bizzat ısırılırsa o konuda bir açıklama yok, muhelemelen Vampire olur.). Crusader kendini geceleri koruyamaz, saldırıya açıktır. Crusader’in kötü yanı koruduğu eve gelen town varsa onu da öldürmesi denilebilir. O yüzden koruma işlemini çok dikkatli şekilde gerçekleştirmelidir çünkü bir townu koruyayım derken bir başka townun ölümüne sebep olabilir.

Psychic (Psişik) – Town Protective

Townun iyi niyetli cadısıdır. Kasabadaki var olan rolleri görür ama kime ait olduklarını bilmez. 2 gecede 1 olmak üzere üç oyuncu hakkında roller görür ama hangi rolün kime ait olduğunu bilmez. Kötü bir karakter tespit ettiğinde linç edebilir.

Coven Leader (Coven Lideri) – Coven Support

Cadı sınıfının lideri ve en etkili karakterlerindendir. Witch gibi her gece 1 kişiyi kontrol edip başka bir hedefe gönderir. Witch’e göre artısı kontrol ettiği karakterin etkileşime girdiği karakterleri de görmesidir. Mesela Doctor’u kontrol ettiğinde şayet Doctor’a Invest veya başka roller gelmişse o karakterleri de görür. Coven Leader, BG’yi kontrol etmeye çalışırsa hem kendi hem de BG ölür.

Poisoner (Zehirleyici) – Coven Evil

Her gece 1 oyuncuyu zehirler, zehirlediği kişi 1 gece sonra ölür. Zehrlenen kişi Doctor’un heallemesi, Jailor’un hapse alması veya Transporter’ın translaması hiçbir şekilde çare olmaz. Poisoner’ın zehri immune karakterler de dahil olmak üzere ölüm anlamına gelir. Zehirlenen oyuncu zehirlendiği gece zehirlendiğine dair bildirim alır.

Plaguebearer – Neutral Chaos

Bir çeşit hastalık gibi bir şey. Her gece birine bulaştırabiliyorsunuz. Ama bir kişiye bulaştığında bulaştırdığınız kişi ziyaret ettiği evlere de taşır hastalığı. Hastalanan kişileri sadece siz görebiliyorsunuz. Amacınız townda yaşayan herkese hastalığı bulaştırmaktır. Bunu yaptığınızda özel bir forma dönüşürsünüz ve oyunu kazanırsınız. Hastalık bulaşan kişilere herhangi bir bildirim gitmez.

Hex Master (Büyü Ustası) – Coven Evil

Öldükten sonra bile oyuna etki edebilen bir roldür. Her gece bir eve Hex bulaştırır. Amacı coven roller dışındaki herkesi öldürmektir. Öldükten sonra hex bulaştırdığı kişileri öldürebilir.

Yorumlar