Ana sayfa Dizi / Film Kim Bu Travis Fimmel?

Kim Bu Travis Fimmel?

PAYLAŞ

Warcraft filminde Anduin Lothar karakterine hayat veren, Vikings dizisinde gözleri kamaştıran bir oyunculukla Ragnar rolüne bürünen Travis Fimmel bu gibi dizi ve filmlerden önce kimdi?

Travis Fimmel 1979 yılında Avusturalya Lockington, Victoria’da dünyaya gelmiştir. Babası Chris Fimmel ve annesi Jennie Fimmel ile 17 yaşına kadar birlikte yaşamıştır.

Eğitim hayatı için Melbourne’a giden Travis kardio çalışmayı sever ve spor salonlarında vakit geçirirmiş. Spor salonun yine bir gün kardio çalışırken Travis hayatını değiştirecek Chadwick Model ajansının ortaklarından birisi olan Matthew Anderson ile tanışır. Matthew Anderson, Travis için modellik teklifinde bulunur. Bu iş Los Angeles’ta olduğu için Travis’in ilgisini çeker ve gitmek ister. Gittiği yıl deneme çekimleri ve görüşmeler ardından ilk anlaşmasını Calvin Klein markası ile iç çamaşır modeli olarak imzalar ve Calvin Klein markasını bulunduğu her ülkede neredeyse tüm billboardlarda bulunur. Bu ve bunun gibi başarıların ardından 2002 yılından People dergisi tarafından ödül kazanır.

Ünü ve şanı gittikçe artan Travis Fimmel’ın televizyon dünyasından yer edineceği bir teklif alır. Sex and the City dizisinde Smith rolünü canlandırması istenir fakat Travis Fimmel bunu kabul etmez ki ilerleyen oyunculuk kariyerine bakıldığından bunun sebebi oyunculuğunun yetersiz kalacağına ve bu dünyadan çekileceğini düşünmüş olmalı ki Ivana Chubbuck Atolyesin’de oyunculuk eğitimi almak için sınavlara girer ve bunlardan başarıyla geçer. Üç yıllık bir eğitimin ardından hepimizin hikâyesini bildiği Tarzan filminden Tarzan rolünü üstlenir fakat bu şekilde mantıklı karar alan ve üç yıllık eğitimin ardından hem otoriterler tarafından hem de seyirci tarafından daha iyi bir başarı beklenirken istenildiği gibi olmaz ve oyunculuk kariyeri durgun bir döneme giriş yapar.

Tarzan Filmi Çekimlerinden Travis Fimmel

Birkaç film ve dizi rol almasına rağmen bu dizi ve filmler kaliteli yapımlar olmadığı için çıkışını sergileyememiştir, ta ki Vikings dizinde Ragnar rolü teklif edilinceye kadar. Ragnar rolünü kabul eden Travis İrlanda’da dizi çekimlerine başlar. 2013 yılından yayınlanan Vikings dizi ile beraber herkesin beklediği ve istediği zirveye oturmuştur.

Zamanla oyunculuğuna beceriler katan Travis, Ragnar rolü ile insanları büyülemeye devam ediyor. 2016 yılından çıkış yapan ve bir çok oyuncu ve film severlerinde sevgisini kazanmış olan Warcraft filminde Anduin Rothar karakterini canlandırdı. Kendi magazin hayatınan bahsedicek olursakta Travis kişisel hayatının çok fazla magazin önünde olmasını istemediği için çok dikkat ettiğini söylüyor.

Başarılı oyunculuğu ve sevilen filmlerinin devamını isteriz ve kendisine başarılar dilemeken çekinmeyiz Fantazya ekibi olarak.

 

Yorumlar