Ana sayfa Dizi / Film True Blood Tanıtım

True Blood Tanıtım

PAYLAŞ

 

IMDB: Puanı: 8.0 Tür: Dram – Fantastik – Romantik

Belkide hiç bir vampir yapıtını bu kadar realist görmemişizdir, gerek dizisi, gerek kitabı olmak üzere bir çok dalda ödül almış bir kurgu karşımızda.

Vampirlerin kendilerini “Büyük ifşa” ile dünya’ya açıklamadan önce, dünya sıradan bir yerdi. Peki ya daha sonrasında?

Vampirler yüzyıllardır yattıkları tabutlarından artık çıktılar. Japonların özel bir formül ile ürettikleri sentetik kan sayesinde insan kanına ihtiyaç duymadan yaşayan ve topluma karışan bu yaratıklar artık özgürler!
Oscar ve Emmy ödüllü Alan Ball yapımcılığında ve Charlaine Harris imzalı Sookie Stackhouse romanlarından uyarlanan True Blood yayından girdiği dönemden beri vampir alt türünde fırtınalar estirmeye devam ediyor.
Sookie Stackhouse rolüyle Altın Küre Ödülü’ne layık görülen Anna Paquin, telepatik güçlere sahip Bon temps kasabasında büyükannesi ve erkek kardeşi ile yaşayan sıradan bir garsondur. Kendi halinde küçük kasabalarına yerleşmeye gelen 174 yaşındaki vampir Bill Compton hem Sookie’nin hem de çevresindekilerin hayatını baştan aşağıya değiştirecektir…

13474162_1621511088166868_1679111783_n
Sookie Stackhouse telepatik güçleri dışında sıradan bir bar garsonu’dur. Bu özelliğini istemese de bazen hayatını değiştire biliyordur, yinede insanlar onu deli olarak nitelemektedirler…
Büyük bir hayali vardır, bir “Vampir” ile tanışmak. Fakat bir gün müşterisi olarak gelen “Vampir”in kalbini çalacağını, ve hayatını değiştireceğini nereden bilebilirdi ki?
“Bill Compton”la beraber gelen felaketlerin, ardı arkası kesilmedi.
İlk başta büyükannesi, sonrasında kedisi katledilen Sookie Stackhouse kendini bir “Vampir” akımı içinde bulur.
Fakat hayatına giren başka vampirler arasında bir bölge şefi de bulunmaktadır;
Eric Northman!
Ve Sookie’nin “Telepatik” özelliğinden etkilenmiştir.

13493068_1621500644834579_822847692_n
Peki onu iyice bataklığa götüren Bill, götürdüğü bataktan onu çıkarabilecek midir?
Daha doğrusu, sürüklediği serüven aşklarını nasıl etkileyecektir?
2008 yılında HBO kanalında yayın hayatına başlayan True Blood, 2014 Ağustos’ta final yapmıştır. Yayın hayatı tam 7 sezon sürmüştür, ve 2014’te final yapmasına rağmen günümüz de halen sevilerek izlenmektedir.

Yorumlar