Ana sayfa Dizi / Film Türk Süper Kahraman Dizisi: Akıncı!

Türk Süper Kahraman Dizisi: Akıncı!

PAYLAŞ

Türk süper kahraman dizisi Akıncı, 12 Kasım’da yayımlanan fragmanla duyuruldu! Sosyal medyada oldukça ilgiyle karşılanan dizinin fragmanını sizler için inceledik!

Öncelikle söylemeliyiz ki Akıncı oldukça ilginç bir kahraman. İlk bakışta bize Batman’i hatırlatıyor olsa da fragmanın sonlarına doğru “Nasıl yani?” sorusunu sormadan edemiyoruz! Bize Batman’i hatırlatan ilk simge tabii ki süper-teknolojik bir odada başlıyor olmamız.

Akıncı, buradan dünya haritasına bakabiliyor, kendi sağlık durumunu izleyebiliyor. Dünya haritasının bulunması, ister istemez Gotham’a hizmet eden Batman’in aksine “Uluslararası bir kahraman mı yaratmaya çalışıyorlar?” sorusunu sorduruyor.

Bu görkemli noktadan sonra garip bir şekilde “Vücut Çalışma Salonu” ile devam ediyoruz. Anlıyoruz ki Akıncı, süper güçlere sahip bir kahraman değil. Bu da bize Batman’i hatırlatıyor ancak burayı ilginç kılan nokta daha sonra karşımıza gelecek. Sabredin!

Akıncı’nın nasıl ulaşım sağlayacağı konusu da çarçabuk çözüme kavuşuyor: Üzerinde İslam’ın sembolü olan hilali taşıyan şık bir motor. Bir tahmin yapalım, bu motorun adı “Burak” olabilir! Bunu söylememin iki sebebi var: Birinci sebep Hz. Muhammed’in İsra sırasında Kudüs’e Burak adında bir binek sayesinde ulaşması, ikinci sebep ise ben henüz ilkokuldayken dağıtılan Evliya Çelebi çocuk kitaplarında Evliya Çelebi’nin de bir motorunun olması ve adının Burak olması.

Akıncı
Akıncı

Evet, sonunda en heyecanlı kısma geldik! Karşınızda Akıncı’nın silah odası! O da ne? Burada kılıçlar, oklar, yaylar, kargılar ve kalkanlar var ama 21. yüzyıldayız değil mi? Batman gibi teknolojik silahlar kullanmasını bekliyorken basbaya eski moda silahlar ile karşı karşıyayız. Herkesin kafasını da bu nokta karıştırıyor zaten! Herhalde bu silahların ileride güçlerinin aslında farklı olduğunu göreceğiz ya da Akıncı çok hızlı bir şekilde mermileri kılıçla karşılayıp rakibe ulaşacak kadar hızlı!

Akıncı

En öne çıkan silah ise Osmanlı döneminde olduğu gibi üzerine duaların yazılmış olduğu “Kilij” tipi bir kılıç. Tahmin edebiliriz ki ya o kılıç sembolik olarak orada ya da Akıncı’nın “Power Up” kazandığı anlarda ortaya çıkacak olan şey o.

Akıncı’nın kıyafetine daha yakından bakma fırsatı buluyoruz. Kıyafetin sağ tarafında klasikleşmiş İslam sembolü hilal var. Sol tarafında ise bir hançer. Ayasofya’nın camii oluşunun ardından ortaya çıkan tartışmalardan hatırlayacaksınız ki kılıcın sol tarafta olması Müslüman olmayanlara verilen güveni temsil ediyor.

Fragmanımızın sonunda Akıncı ile tanışıyoruz: Şükrü Özyıldız. Özyıldız, son zamanlarda parlayan bir isim ancak onu böyle bir projede görmeyi beklemiyorduk. Umarız bu projenin altından kalkabilir.

Bize Katılın!
Diğer Yazılarımız İçin!

Yorumlar